Poll: Doriti infiintatea ARERR si inscrierea?

ARERR - Asociatia Radioamatorilor de Emisie-Receptie din Romania

Doriti infiintatea ARERR ca si asociatie nationala a radioamatorilor din Romania?

Da
30
70%
Nu
13
30%
 
Voturi totale: 43

yo2loj
Mesaje: 343
Membru din: Dum Iul 30, 2017 7:06 pm
Contact:

Poll: Doriti infiintatea ARERR si inscrierea?

Mesajde yo2loj » Joi Feb 09, 2012 6:23 pm

Am creat un poll sa vedem cata lume doreste infiintarea acestei asociatii, presupunand desigur ca ar si dori sa adere la aceasta.

Ii rog sa voteze si pe cei care NU doresc!

Asta pentru a avea o idee pe unde "defilam".

Votul este anonim, insa se poate vota doar o singura data per utilizator. Va puteti schimba votul mai tarziu in cazul in care va razganditi.

73 de Marius, YO2LOJ

yo7ilv
Mesaje: 136
Membru din: Dum Oct 17, 2010 12:10 pm
Contact:

Re: Poll: Doriti infiintatea ARERR si inscrierea?

Mesajde yo7ilv » Joi Feb 09, 2012 8:31 pm

@yo2loj,
nu cred ca e buna ideea pastrarii anonimatului. vreau sa cred ,ca sintem oamenii responsabili si ne asumam initiativele si faptele .cine vrea sa participe ,bine ,cine nu ,nu!nici o problema , sintem liberi sa alegem ce credem ca ne reprezinta mai bine. sondajul de opinie ,ne va arata un scor zdrobitor ,pentru- dar la ce ne ajuta?vrem sa stim pe cine contam , si sa trecem odata la treaba , deocamdata """ batem apa in piua """"(parerea mea ;) )
73!!(pt. a cita oara????!!!!)

Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1043
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: Poll: Doriti infiintatea ARERR si inscrierea?

Mesajde YO6EX » Joi Feb 09, 2012 9:30 pm

Întru-cât postările nu mai apar pe lista din pagina principală,
rezultatele vor fi slabe.

Vizibilitatea discuţiilor este nulă.

Pînă acum 3 ham-i m-au întrebat unde se discută de ARERR.

Sorry
73
YO6EX

yo2loj
Mesaje: 343
Membru din: Dum Iul 30, 2017 7:06 pm
Contact:

Re: Poll: Doriti infiintatea ARERR si inscrierea?

Mesajde yo2loj » Joi Feb 09, 2012 10:38 pm

yo7ilv scrie:@yo2loj,
nu cred ca e buna ideea pastrarii anonimatului...


Din pacate tine de softwarele forumului ca rezultatele voturilor sunt anonime...
Sau nu stiu unde sa ma uit si cum sa le vad.

@yo6ex: de acord, vizibilitatea e mai mica, insa nu am vazut alt mod de a izola discutiile despre ARERR de haosul care apare uneori pe forum. Daca are cineva alta solutie, de ce nu.

Si da, se pare ca batem din nou apa in piua.

yo2lsp
Mesaje: 62
Membru din: Dum Iun 20, 2010 12:03 am
Contact:

Re: Poll: Doriti infiintatea ARERR si inscrierea?

Mesajde yo2lsp » Joi Feb 09, 2012 10:54 pm

Si eu sunt pentru un vot vizibil. Chiar un topic separat unde fiecare putea posta: Ixulescu Marian - tecuci - yo8xxx - pentru ..
Se putea face o statistica oarecare pe districte/judete/
Votul anonim nu ne prea ajuta...

YO6OMD
Mesaje: 88
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 8:24 am
Contact:

Re: Poll: Doriti infiintatea ARERR si inscrierea?

Mesajde YO6OMD » Vin Feb 10, 2012 1:19 pm

Se poate crea o adresa de genul www.ARERR.ro care sa fie directionata automat pe forum.

yo5amf
Mesaje: 34
Membru din: Dum Iun 20, 2010 10:12 am
Contact:

Re: Poll: Doriti infiintatea ARERR si inscrierea?

Mesajde yo5amf » Vin Feb 10, 2012 2:29 pm

nu doresc

yo3hjv
Mesaje: 783
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:12 pm
Contact:

Re: Poll: Doriti infiintatea ARERR si inscrierea?

Mesajde yo3hjv » Mie Feb 15, 2012 2:19 am

Care este relevanta celor care NU doresc sa existe ARERR?
Pagina mea: http://yo3hjv.blogspot.com/
Societatea Romana a Radioamatorilor

yo7ilv
Mesaje: 136
Membru din: Dum Oct 17, 2010 12:10 pm
Contact:

Re: Poll: Doriti infiintatea ARERR si inscrierea?

Mesajde yo7ilv » Mie Feb 15, 2012 3:15 pm

@yo3hjv,
yo3hjv scrie:Care este relevanta celor care NU doresc sa existe ARERR?

Pai , inteleg ca este un sondaj, sa stim cu cine defilam!Ar trebui sa stim si "marja de eroare" :lol:
Lasind gluma la o parte, Marius a avut o initiativa laudabila , era necesar sa stim cine agreaza initiativa. Cine nu agreaza, nu ma intereseaza , e optiunea fiecaruia, trebuie respectata.
Dar pt. ca tot s-a reluat (timid) dezbaterea pe aceasta tema , as vrea sa le reamintesc amicilor radioamatori din YO, ca in 1989 a avut loc o revolutie(daca-mi permiteti sa o numesc asa), s-a schimbat o orinduire politica fratilor, vreau sa cred ,ca putem sa gandim si sa ne exprimam liber(parerea mea). N-as aminti despre istoria recenta, dar un amic,(ii pastrez anonimatul)imi scrie pe mail ,ca agreaza ideea unei noi asociatii, dar avind multi prieteni , sustinatori ai FRR, unii chiar cu functii in structurile de conducere, n-ar vrea sa ii supere , si nu stie cum sa faca sa se inscrie in ARERR, dar sa nu fie public acest lucru,cel putin deocamdata!Stimati, domni- FRR, nu este structura noastra conducatoare, cei care o conduc , nu sint automat sefii nostri! :idea: . Nu va veti pierde indicativul , sau transceiverul de acasa daca ii deranjati!Nu ne-a facilitat nimic FRR, in desfasurarea activitatii noastre,nici nu pot emite pretentii de subordonare.De altfel, nu cred ca cineva , si-a lut indicativ , cu gandul de a intra in randul membrilor FRR.Nu reiese de nicaieri , ca daca esti membru FRR, iti este interzis sa mai faci parte si din alte asociatii, precum ,nu are nimeni in intentie , sa limiteze accesul intr-o noua asociatie, sau sa-l conditioneze in functie de apartenenta sau nu la o anumita forma asociativa!In concluzie, in ceea ce priveste practicarea hobby-ului nostru, consider ca sint propriul meu sef, si asa e normal sa consideram toti!In ceea ce priveste subordonarea fata de FRR, considerati, asa cum zice romanul ,ca """ATI PIERDUT CE N-ATI AVUT!!! :lol: !!
din nou 73!!!

yo2lsp
Mesaje: 62
Membru din: Dum Iun 20, 2010 12:03 am
Contact:

Re: Poll: Doriti infiintatea ARERR si inscrierea?

Mesajde yo2lsp » Joi Feb 16, 2012 8:55 am

Statistic aproape 400 de oameni au vazut sondajul (385) din care au avut "curajul" sa-si exprime opinia 20 de radioamatori - 13 voturi de DA si 7 de NU. Chiar si cei 13 sunt teoretici...
De altfel si la dezbateri numeri pe degete participantii.
Nu exista interes se pare...
La ora actuala eu personal nu vad prea multe optiuni.
1. Se va infinta si cu 8-15 memebrii fondatori, dar va avea nevoie de ani de zile pentru a creste si deveni reprezentativa pe o "piata"" unde exista deja 2 competitori - FRR si SRR, asta in conditiile in care membrii fondatori vor avea puterea morala si financiara sa o tina in viata.
2. Se va trece la actele de constiturie cat mai rapid pana nu se razgandesc si cei care si-au dat votul de DA. Dar trebuie sa uitam pe moment idei de sediu, salariat si a.s.m.d.p.
3.A fost o initiava frumoasa, dar cam atat....

Propun la Ciprian N2YO , sa scoata sondajul saptamanii viitoare pe prima pagina cu aceasta intrebare, pentru o maxima audienta. Si apoi cei cativa care inca dezbat sa reusim sa luam o decizie.

73!


Înapoi la “Asociatia Radioamatorilor de Emisie-Receptie din Romania”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator