Sectiunea "Revista"

Un proiect care vizeaza reaparitia periodica a unei reviste tiparite dedicata radioamatorismului YO
YO5VAE
Mesaje: 246
Membru din: Dum Iun 20, 2010 9:58 am
Contact:

Re: Sectiunea "Revista"

Mesajde YO5VAE » Dum Feb 21, 2016 10:59 pm

Referitor la Magazin YO, e foarte binevenita aceasta publicatie.
Din pacate trebuie sa vin cu o sugestie: sunt multe pagini in care scrisul este pus peste poza. La majoritatea este extrem de greu sau chiar imposibil sa citesti in totalitate ce scrie acolo din cauza culorii textului si a culorilor peste care se suprapune. Pe viitor poate ar fi bine sa incercati alta metoda. Poate chiar sa scoateti pozele de background cu totul.
Mult succes in continuare.
Cu speranta ca nu am suparat pe nimeni, va doresc toate cele bune!
73 de YO5VAE - Edy

YO8TFF
Mesaje: 230
Membru din: Vin Ian 10, 2014 10:43 pm
Contact:

Re: Sectiunea "Revista"

Mesajde YO8TFF » Dum Feb 21, 2016 11:12 pm

@YO9RIJ mulțumesc de link, foarte interesant. Am salvat în listă link-ul.

73, Florin

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Sectiunea "Revista"

Mesajde yo8cln » Lun Feb 22, 2016 11:50 am

Revin cu specificatia , ca am toata colectia R&R pina la nr. 6/2012. Daca se doreste pot s-o scanez , dar cu rugamintea sa mi se spuna unde sa o postez. 73 ! de yo8cln.

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Sectiunea "Revista"

Mesajde yo9rij » Lun Feb 22, 2016 6:36 pm

@ Edy, te asigur ca pe formatul de hartie al revistei, textul se poate citi lejer! Vom tine cont de observatie pentru cazul in care vom distribui revista si in format electronic! In viziunea noastra mai sunt multe de realizat la aceasta publicatie si orice observatie este binevenita. Multumim frumos! 73 de YO9RIJ Petrica


Înapoi la “Revista radioamatorilor YO”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori