F.R.R. si afaceri necurate

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
Avatar utilizator
n3gg
Mesaje: 57
Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:59 am
Contact:

F.R.R. si afaceri necurate

Mesajde n3gg » Mie Ian 19, 2011 7:31 am

Dedic acest topic unui individ marcant in achizitia MOCA de aparatura de la Radiocluburi si revanzarea lor.
YO8RCW.

Dumneavoastra veti trage concluzia cine este sarlatan,el sau si cei care au instrainat aparatura radiocluburilor.
In urma cu vreo 6-7 ani STS si-a scos la casare aparatura radio,pentru a o inlocui cu aparatura moderna cu salt de frecventa .
Era compusa in fiecare judet din cel putin 2 emitatoare Cehoslovacia de peste 1KW,prevazute cu surse,adaptoare,receptoare EKD,dar si multa aparatura pe VHF repetori in special.
Pentru a nu fi casate prin distrugere aparatura a fost predata in custodie spre folosinta Radiocluburilor judetene de prin tara.
Asta presupunea ca ele sa nu fie instrainate.
Dar dupa un timp exact asta s-a intamplat.
A aparut domnul asta Fane.
Nu Fane Babanu domnilor!
Fane= rom/coniac/whischi-yo8rcw mare ambasador prin tari si radiocluburi.
A omenit cu o suma modica pe responsabilii din radiocluburi si a pus mana pe sculele de la STS.
Omul a venit pregatit cu camionul ca sa le incarce.
Ca sa scoata ochii la fraieri,ce zvon credeti ca a lansat?
Ca Federatia de Radioamatorism a dispus ca aparatura sa fie ridicata si folosita de el de catre yo8rcw.
Fara acte bineinteles si fara sa se anunte detinatorul de drept adica STS.
Taina a fost si a ramas mare mai ales ca responsabilii din Radiocluburile Patriei la cererea radioamatorilor nu au prezentat vreun act,adica ziceau ca e dispozitie de la Federatie.
Sculele din mai multe jutete ale Patriei au fost incarcate in camion acum vreo 3-4 ani si au aparut de vanzare pe http://www.radioamator.ro.
O camera mare a lui yo8rcw era plina cu aparatura militara scoasa la casare de catre STS.
Veti intreba daca domnul presedinte al Federatiei Romane de Radioamatorism stie de asta.
Este posibil sa stie ceva.
Mai ales daca acesta a dat vreo hartie ca domnul asta,Fane-adica sa se ocupe de strangerea aparaturii de la Radiocluburi.
Poate domniile lor dau o justificare cum s-au facut hartii si mai ales de ce.
Nu aveau nevoie Radiocluburile de aparatura aceea?
Avea nevoie domnul asta Fane de atatea scule militare de acelasi fel pentru scopuri de radioamatorism?
A promovat in vreun fel radioamatorismul romanesc cu aparatele alea in vreun concurs(romanesc ma refer)?
In final nu spun decat atat
Cucurigu boieri mari!Dati punguta cu 2 bani!
Ultima oară modificat Mie Ian 19, 2011 10:50 pm de către n3gg, modificat de 3 ori în total.

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si Radiocluburile Patriei

Mesajde YO9CHO » Mie Ian 19, 2011 7:49 am

Ei, cardiacule, acum incepi sa postezi articole interesante.Ramane de consultat si partile implicate, acuzatia fiind foarte grava.
73, ca stiu ca ai indicativ....da esti timid.

yo8rcw
Mesaje: 65
Membru din: Lun Iun 28, 2010 2:18 pm
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si Radiocluburile Patriei

Mesajde yo8rcw » Mie Ian 19, 2011 1:30 pm

Bun gasit!
Deci sant Fane YO8RCW.
Prima data nu am vrut sa dau nici o replica dar m-am razgandit.. sa va spun de ce, cineva trebuie sa dea replica si cineva care e vizat!In primul rand acest amic care semneaza cardiacul cred ca deja are probleme de personalitate!! De ce se ia de toti pe forum?? Pai de exemplu eu cu Silviu am avut tot felul de schimburi de replici dar nu m-am apucat sa scriu ca vinde lampile scump!! Repet stiu de unde a cumparat si nu vinde sa faca bani din asta are alte afaceri care ii permit, vanzarea sau cumpararea unor obiecte e imusa uneori de situatii... revin mai jos!! Dar atunci cand esti marginalizat de prieteni datorita atitudini pe care o ai, nu te mai baga nimeni in seama, nu te mai invita nimeni la o bere sau la o discutie atunci te inchizi in tine, stai ca un sobolan in fata computerului si te iei de toata lume!! Cam aici a ajuns cardiacul! Si banuiesc ca a facut parte din anturajul meu ca doar amici imi spuneau rom, coniac wisky, ! Eu cred ca sigur a mancat la masa mea si acum ma loveste!!!
Referitor la sculele de la STS e prost informat, eu am un singur set care este intact, e la Tg Ocna si lume multa la vazut si inca il poate vedea!! Apropo daca cineva il doreste il donez cu placere cu conditia sa-mi plateasca costul transportului! EKD l-am donat la Iasi la scoala unde a invatat Cris N2NDV, puate oricine sa se convinga sa sune la Directorul Rosca!
Si cardiacule, stii ca Ciobanita s-a rugat de multi sa ia sculele si nimeni nu voia sa plateasca macar transportul lor??
Stii ca eu am cumparat o masina de la armate si m-a costat benzina de la constanta la Tg Ocna 7 milioane?? Vrei sa o dau cadou la cineva??
Si mai afirmi ca am strans aparaturade la radiocluburi. de la care amice??
Spui ca o camera a mea era plina cu aparatura, deci mi-ai fost si oaspete?
Ce am facut eu pentru radioamatorismul romanesc?? Dar tu ce ai facut ??
Apelez aici la toti radioamatori care au echipament de la mine, ma refer la statii, antene, amplificatoare, alte accesorii sa posteze si ei un rand aici pe forum!! Stiu ca am avut si eu greseli uneori ...restanta la yo8cgr, un CB la cineva in districtul 6...dar chiar sa scrii asemenea enormitati
Daca ai avea caracter te-ai recomanda aici si sa vad ce ar spune lumea!! Sau trimite-mi un mail si spune verde in fata ce ai cu mine omule!!
Dar nu cred ca o sa faci asta, esti las, dar ma mir cum iti privesti fata in oglinda, cum iti privesti, sotia, copii, oare esti fericit??? Parerea mea e ca esti foarte singur si trist!!! Imi pare rau de tine si sa stii sincer nu sant suparat, dar termina cu prostiile macar in ceasul al 12-lea!! Ajutati-l fratilor! Are nevoie!

YO8CT
Mesaje: 10
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:52 pm
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si Radiocluburile Patriei

Mesajde YO8CT » Mie Ian 19, 2011 3:19 pm

Buna ziua ,

Nu vreau sa intru in polemica cu nimeni pe tema dezbatuta mai sus . Vreau doar sa aduc la
cunostinta tuturor radioamatorilor YO un fapt pe care prietenii apropiati a lui Fane - YO8RCW
il stiu de multa vreme si anume acela ca el a cheltuit mult facand diverse achizitii . O mare
parte a "obiectelor "cumparate de el au ajuns in mod gratis ( fara a se plati o suma de bani
sau a se da alt ceva in schimb ) la multi dintre radioamatorii din tara . Cei apropiati stiu foarte
bine acest lucru deoarece l-au criticat pe aceasta tema de nenumarate ori . Spun acest lucru
deoarece si eu am facut-o de multe ori dar lui Fane nu i-a pasat catusi de putin de aceste
critici . Faptul ca foarte multa aparatura transferata fara plata de la STS a fost vanduta , fara
nici un drept , de catre F.R.R. este absolut adevarat si va trebui ca in A.G. a F.R.R. de anul
acesta sa-i cerem acltualului Secretar General al F.R.R. sa justifice acest lucru la fel cum va
trebui sa justifice modul in care au fost cheltuiti banii incasati . Spun ca aceasta aparatura a
fost vanduta fara drept de catre F.R.R. deoarece ea nu a fost transferata catre F.R.R. ci catre
cluburile departamentale , conform legii in vigoare . Nu vreau sa mai dezvolt acest subiect aici
deoarece nu este locul potrivit . Discutiile se vor purta in A.G. din acest an . Ar mai fi ceva de
subliniat si anume faptul ca Fane nu bea rom , coniac nici atat iar whisky doar la ocazii deosebite
si nici atunci nu face abuz de asa ceva . Prietenii apropiati stiu ca lui Fane ai place vinul natural
pe care il face din struguri culesi din via lui si ... berea .
Cred ca acest forum a fost gandit pentru a se impartasi aici impresii despre ceea ce s-a
cumparat , se intentioneaza a se cumpara sau vinde si sub nici o forma pentru a se profera
injurii si tot felul de invective la adresa unuia sau altuia dintre noi . Pentru cei interesati sa
stie : este posibila depistarea adresei IP a computerului sau a router-ului (serverului) care
deserveste o retea de pe care s-a postat un mesaj pe forum . Il rog pe aceasta cale pe Ciprian ,
administratorul acestui site , sa dezactiveze toate conturile care sunt inregistrate sub alte
nume decat un indicativ valid de radioamator si sa nu mai permita inregistrarea altora decat
cu verificarea identitatii celui care doreste sa il inregistreze . In acest fel vom putea sa pastram
un limbaj decent , de oameni educati , in conversatii .

73 si toate cele bune !

Cristian TOSU - YO8CT
Cu stima ,

Cristian TOSU - YO8CT

Avatar utilizator
n3gg
Mesaje: 57
Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:59 am
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si Radiocluburile Patriei

Mesajde n3gg » Mie Ian 19, 2011 4:38 pm

Fane scrie:Bun gasit!
Deci sant Fane YO8RCW.
acest amic care semneaza cardiacul cred ca deja are probleme de personalitate!! Si banuiesc ca a facut parte din anturajul meu ca doar amici imi spuneau rom, coniac wisky, ! Eu cred ca sigur a mancat la masa mea si acum ma loveste!!!

In primul rand nu am mancat la masa(sau sub masa ta).
Poate asta au facut cei care ti-au vandut aparatura cluburilor donata de STS.
[/quote]


Fane scrie:Bun gasit!
Deci sant Fane YO8RCW.

Si cardiacule, stii ca Ciobanita s-a rugat de multi sa ia sculele si nimeni nu voia sa plateasca macar transportul lor??
Stii ca eu am cumparat o masina de la armate si m-a costat benzina de la constanta la Tg Ocna 7 milioane??
Si mai afirmi ca am strans aparaturade la radiocluburi. de la care amice??
Spui ca o camera a mea era plina cu aparatura, deci mi-ai fost si oaspete?
Ce am facut eu pentru radioamatorismul romanesc??


I-auziti domnilor ce scrie Fane Babanu asta al radioamatorilor!
Ca el,maestrul Ciobanita s-a rugat de el si de multi radioamatori(care or mai fi aia)ca sa ia acasa sculele de la Radiocluburile patriei.
Hai Fane,incepe dragule si scrie toate radiocluburile pe care le-ai devalizat.
Ai indicat doar unul.
Si lasa pasiunea ta catre injurii personale la adresa mea,respectiv ca sa-i instigi si pe altii sa ma insulte.
Subiectul este clar.
Ce ai facut tu pentru radiocluburile romanesti.
Ai luat fara acceptul radioamatorilor,si numai cu acceptul d-lui Ciobanita aparatura din Radiocluburi.
Ca sa o vinzi sau sa o dai altora.
Ai si o hartie in sensul asta?
Pentru ca are aspect de furt,cu complicitate ceva.
Hai Fane,curaj.
Da inapoi aparatura la radiocluburi.

Si spune cat ai dat la responsabili cu cat le-ai inchis gura.
Pentru ca unii au inchis intre timp ochii,iar altii au abandonat radioamatorismul.
Ce zici?

P.S.
Rog pe radioamatorii care stiu despre faptul ca aparatura donata de STS sau altii a disparut din cluburi catre directia ambasadorul Fane-yo8rcw sa scrie.
De altfel in baza de date a acestui forum cine cauta va gasi foto cu acea aparatura scoasa la vanzare de acest Fane,postata chiar de el.
Voi da si eu 3 exemple din judetele patrei.
73!
Ultima oară modificat Mie Ian 19, 2011 5:02 pm de către n3gg, modificat de 5 ori în total.

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si Radiocluburile Patriei

Mesajde yo2dno » Mie Ian 19, 2011 4:43 pm

Cardiacule,

As fi citit si eu denuntul tau, ca asa incepe, ca un denunt, demn de vremurile apuse, dar stim cu totii cit valoreaza o anonima...

Avatar utilizator
n3gg
Mesaje: 57
Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:59 am
Contact:

Re: Ciobanita+Yo8RCW si vanzari din Radiocluburile Patriei

Mesajde n3gg » Mie Ian 19, 2011 4:50 pm

yo2dno scrie:Cardiacule,

As fi citit si eu denuntul tau, ca asa incepe, ca un denunt, demn de vremurile apuse, dar stim cu totii cit valoreaza o anonima...


Conteaza numele meu sau faptul ca uite mai sus cel in cauza recunoaste ca el dl Ciobanita l-a rugat sa scape radiocluburile de aparatura?
Rugati-l pe el pe Fane sa scrie care sunt radiocluburile,de unde proveneau aparatura militara din anunturile de vanzari postate de el.
Ultima oară modificat Mie Ian 19, 2011 6:29 pm de către n3gg, modificat 1 dată în total.

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si Radiocluburile Patriei

Mesajde yo2dno » Mie Ian 19, 2011 5:04 pm

Da, conteaza, mai ales cind aduci cuiva acuzatii. Daca discutam generalitati, principii, mai merge, desi e deranjant ca unul din interlocutori sa-si ascunda vesnic identitatea. Cu atit mai mult cit el e indignatul site-ului. Daca, insa, acuzi un om, e musai sa semnezi. Daca nu cu numele intreg, cel putin cu indicativul, daca tot sintem pe un forum dedicat. Cinstit ar fi fost sa iti dai chiar numele, ca sa iti intaresti afirmatiile din text. Asa seamana mai mult a delatiune, a turnatorie dublata de lasitate.

Avatar utilizator
n3gg
Mesaje: 57
Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:59 am
Contact:

Ciobanita+Yo8RCW,si vanzari din Radiocluburile Patriei

Mesajde n3gg » Mie Ian 19, 2011 5:09 pm

Domnul meu!
Problema dumitale este identitatea mea,iar a mea este sa arat adevarul.
Adevarul a iesit la suprafata.
Ce vrei mai mult?
Sa iti spun ca individul asta a golit camere intregi ale radiocluburilor de aparatura,de emitatoare functionale de peste 1kw prevazute cu AT,surse si alte echipamente date radioamatorilor in custodie?
Are dreptul dl. Ciobanita sau un responsabil de club sa instraineze aparatura fara acordul radioamatorilor?
Te rog daca ai ceva posteaza la text,nu te mai baga in discutie altfel.
Mersi mult!

yo8rcw
Mesaje: 65
Membru din: Lun Iun 28, 2010 2:18 pm
Contact:

Re: Yo8RCW,STS si Radiocluburile Patriei

Mesajde yo8rcw » Mie Ian 19, 2011 5:14 pm

Bun regasit!
Deci am dreptate, continui sa-ti ascunzi identitatea din motive pe care le enumar aici, lasitate, rautate, egoism,si faptul caesti nefericit si singur... cred ca nimeni nu te baga in seama si aici macar te distrezi cu replicile noastre!!
Dar maestre eu am curajul sa te provoc la o discutie deschisa, cu nume si identitate!! Tu ai curajul??
Referitor la acuzatii
- ce cluburi am devalizat?
-de la cine am furat echipamente?
- care sant alea 3 judete de care vorbeai?
Apropo de ce scrii invinuitul?? Ca tu consideri asa??
spui ca am luat fara acceptul radioamatorilor echipament de la anumite cluburi, cum le-am luat?? Am spart usa, am avut cheie?? Asta devine deja calomnie cardiacule!! De ce nu -ti declini identitatea?? Ca nu ai !!!!
Apropo, ai copii?? ei stiu cum te porti cu oameni??


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori