STIRI TELEVIZIUNE SI RADIOU NATIONAL

Talciocuri, targuri, simpozioane, alte evenimente...
Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

STIRI TELEVIZIUNE SI RADIOU NATIONAL

Mesajde yo9rij » Mar Aug 26, 2014 12:03 am

Azi la stiri am vazut un reportaj despre cineva care se pare ca a agresat sexual niste copii, si care ar fi un salvator amator! In reportaj se vede o vesta si o portabila bine cunoscuta mine! Coraborat cu o demisie neanunta (anuntata joi 21.08.2014, la prima ora) din CA al FRR, ma duce cu gandul la un membru marcant al CA al FRR! (logic! Hi!) Poate cineva (presedinte, vicepresedinte "jucator") sa ne spuna mai multe decat stirea in sine http://www.ziuanews.ro/stiri/asitent-me ... re-130610e, detalii ? Daca este adevarat pot spune ca este un caz mai mult decat stanjenitor pentru radioamatorii YO, iar o demisie a celor ce au acordat TOT sprijinul unei retele de urgenta care nu functioneaza nici dupa douzeci de ani, se impune fara nici o scuza! (Vorba ceea!: "Unici reprezentanti ai radioamatorilor!": Hi!) Parca vad si acum poze cu presedintele FRR la gala celor care fac multe...! (http://www.asvsu.ro/id-2_nid-6.vim)! Mult succes in continuare! Sunt sigur ca vor mai fi stiri despre penabili "la varf"! Rabdare sa avem! 73!

yo3ies
Mesaje: 100
Membru din: Dum Iun 20, 2010 9:48 pm
Contact:

Re: STIRI TELEVIZIUNE SI RADIOU NATIONAL

Mesajde yo3ies » Mar Aug 26, 2014 7:41 am

Am vazut stirea, si cum lucrez in media, pot sa spun ca numele persoanei este vehiculat de ieri de pe la ora 12. Acum nu stiu ce sa spun. Oricum sunt prea multe coincidente si nu imi place. Prepare for the worst hope for the best.

Oricum e nasol. Va tin la curent.

YO8SKY
Mesaje: 75
Membru din: Vin Sep 10, 2010 11:12 pm
Contact:

Re: STIRI TELEVIZIUNE SI RADIOU NATIONAL

Mesajde YO8SKY » Mar Aug 26, 2014 11:34 am

Petrica, link-ul ala nu merge. Am mai gasit eu ceva dar nu stiu ce sa zic de site, cat e de credibil... http://spynews.ro/actualitate/presedint ... 42709.html
Oricum ar fi, e de rau daca se apuca cei din media sa bage in stiri si chestii legate de radioamatorism. Sper ca nu va fi cazul... :oops:

Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1044
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: STIRI TELEVIZIUNE SI RADIOU NATIONAL

Mesajde YO6EX » Mar Aug 26, 2014 11:58 am

Nicaieri nu a fost pomenit radioamatorismul.
De altfel, persoana in cauza era doar purtatoare de indicativ, nu si radioamator.

yo3ies
Mesaje: 100
Membru din: Dum Iun 20, 2010 9:48 pm
Contact:

Re: STIRI TELEVIZIUNE SI RADIOU NATIONAL

Mesajde yo3ies » Mar Aug 26, 2014 12:33 pm

Deocamdata nu a spus nimeni in media de radioamatorism, si nici nu cred ca va spune, e mult mai interesanta pentru media latura medicala ca sa spun asa.

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: STIRI TELEVIZIUNE SI RADIOU NATIONAL

Mesajde yo8cln » Mar Aug 26, 2014 1:35 pm

Excelent, OM Vasile ! Din pacate sint foarte multi "purtatori de indicative si nu radioamatori". 73 ! de yo8cln.

yo2loj
Mesaje: 343
Membru din: Dum Iul 30, 2017 7:06 pm
Contact:

Re: STIRI TELEVIZIUNE SI RADIOU NATIONAL

Mesajde yo2loj » Mar Aug 26, 2014 3:56 pm

Eu m-as abtine de la asemena catalogari pina cand nu exista un VERDICT oficial.
Momentan sunt doar acuzatii (nu spun ca nu ar fi posibile, dar de la povestirile unor copii referitoare la un examen medical pina la probarea de abuzuri sexuale e cale lunga).

Avatar utilizator
yo3fhm
Mesaje: 550
Membru din: Mie Ian 19, 2011 7:36 pm
Contact:

Re: STIRI TELEVIZIUNE SI RADIOU NATIONAL

Mesajde yo3fhm » Mar Aug 26, 2014 6:56 pm

Hmmm, salutare tuturor.
As fi dat mult sa cred ca totul e doar o inscenare. Nu am nimic personal cu Vasile si pot spune ca il cunosc de multa vreme, cam de prin anii 94-98, cand nu avea autorizatie de ham si se juca prin CB, sub nick-ul "K2" (din cate imi amintesc). Lucrez cu oamenii si sunt obisnuit sa vad tot soiul de tipologii, dar nu mi-as fi inchipuit ca un om cu doi baieti de aproape 30 ani s-o ia razna asa de rau.

Din pacate, sperantele mele tind vertiginos dinspre 0 spre valori negative, intrucat de aproape doua zile, mass-media s-a umplut de relatarea abuzurilor sexuale asupra a 3 minore aflate intr-o tabara din Rasnov. Iata aici link-urile :

Preşedintele Salvatorilor Voluntari, acuzat de perversiuni cu fetiţe! Procurorii îl cercetează pentru că ar fi pipăit eleve, în tabără! (SpyNews.ro, articol+foto+nume):
"Bucureşteanul Vasile Grososiu, în vârstă de 56 de ani, este suspectat de corupere sexuală, în urma unor sesizări înregistrate la începutul lunii de la câţiva părinţi care şi-au lăsat copiii într-o tabără la Râşnov. Cercetările sunt continuate sub coordonarea Parchetului de pe lângă Judecătoria Zărneşti. [...] Dacă va fi găsit vinovat de acuzaţiile care i se aduc, bucureşteanul riscă până la 7 ani închisoare."

Acuzatii grave impotriva unui barbat de 56 de ani din Bucuresti, angajat sa predea tehnici de supravietuire intr-o tabara de copii din Brasov. (ProTV.ro, articol+video)

Mărturii cutremurătoare in cazul fetiţelor abuzate de un paramedic, într-o tabără din Râşnov (Observator.tv, articol+video)

BRAŞOV. Coruperea sexuală a unor fetiţe, într-o tabără şcolară (Mytex.ro, articol)

Intr-adevar, e incredibil.
As vrea si acum sa sper ca totul a fost o inscenare sau o greseala !

73 de Cezar
73! si toate cele bune,
Cezar Vener - YO3FHM

Avatar utilizator
yo2msp
Mesaje: 40
Membru din: Sâm Dec 11, 2010 2:51 pm
Contact:

Re: STIRI TELEVIZIUNE SI RADIOU NATIONAL

Mesajde yo2msp » Mar Aug 26, 2014 9:49 pm

Totusi, nu am putea astepta nitel sa se pronunte justitia asupra problemei, si sa avem un verdict oficial, inainte de a face trafic unor site-uri de scandal si de a arata cu degetul?

yo3hjv
Mesaje: 783
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:12 pm
Contact:

Re: STIRI TELEVIZIUNE SI RADIOU NATIONAL

Mesajde yo3hjv » Mar Aug 26, 2014 10:53 pm

Nu, nu asteptam, il condamnam ca asa am invatat in ultimii 10 ani!
Insusi campionul dreptatii a dat startul pe pagina sa! :P :P :lol:
Pagina mea: http://yo3hjv.blogspot.com/
Societatea Romana a Radioamatorilor


Înapoi la “Evenimente”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori