Interesant!

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Interesant!

Mesajde YO9CHO » Mie Ian 19, 2011 7:44 am

Am intalnitin sit, urmatoarea cerere:
"Doresc un manual de utilizare pentru Alinco DR-150 in limba romana - in limba engleza este. ".Mi se pare foarte corecta cererea si ma intreb, existand o lege a protectiei consumatorilor in Romania, de ce produsele pentru amatori, ale reprezentantelor din Romania, nu au si paginile de la instructiunile de folosire in limba romana? Nu este altceva decat, o desconsiderare a clientului roman.
De altfel acest lucru se poate reclama la ANPEC http://www.anpc.gov.ro/anpc/index.php

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Interesant!

Mesajde yo2dno » Mie Ian 19, 2011 4:37 pm

1. Oare cel care a pus anuntul o fi cumparat statia de la magazin, din Romania ? Sau nu conteaza, trebuia sa i se livreze si manualul in romana ?
2. Ce fel de radioamator e ala care nici macar din manualul statiei nu doreste sa invete o bruma de engleza ? Hai, daca era in chineza sau swahili era de inteles. Dar engleza ?
3.Trista tara, a caror locuitori cauta orice ocazie sa mai trinteasca o reclamatie...

radu

Re: Interesant!

Mesajde radu » Vin Ian 21, 2011 7:13 pm

O fi valabila teoria si pentru limba rusa ? Va dau eu o carte de la osciloscop si sa vedeti ce mult invatati ! Hai sa fim seriosi ! Cine nu stie,nu stie ! Nu vrea nimeni sa invete o limba straina doar pentru o carte de aparat !
La final,(vorba cuiva !)va doresc un weekend placut la sfirsit de saptamina !Bafta !


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori