Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Mesajde yo2dno » Dum Feb 06, 2011 9:03 am

Da' chiar asa, cardiacule,

de ce nu iti dai indicativul ? De ce te folosesti de un pseudonim ? Ai vreun motiv sa procedezi asa ? Daca nu ti-e rusine de opiniile tale (si n-ar trebui sa-ti fie, fiecare are dreptul sa creada si sa spuna ce vrea) de ce simti nevoia sa te ascunzi, mai ales ca, vezi, ai de "lucru" cu useri care semneaza ? As intelege daca toti ar proceda la fel, dar cind majoritatea e pe fatza de ce e nevoie de camuflaj ?

Avatar utilizator
n3gg
Mesaje: 57
Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:59 am
Contact:

Re: Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Mesajde n3gg » Dum Feb 06, 2011 11:40 am

Se vede ca nici tu nu realizezi ca important este ceea ce comunici si nu cine comunica.
Conteaza si maniera de comunicare in care deocamdata nu am adus injurii.
Folosirea unui pseudonim sau prenume nu incalca Regulamentul forumului.
Poate doriti sa reveniti la topic/era vorba de preturile mari pe care yo7lhn dl Tarata uita sa le posteze pe forum lanca mult cautatele lui condensatoare,preturi de la care poti face infarct cand ii dai un telefon(unii au scris despre asta)

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Mesajde yo2dno » Dum Feb 06, 2011 1:38 pm

Cardiacule,

E important ce comunici, e adevarat, dar nici identitatea nu e de aruncat. Tu te rusinezi cu identitatea ta, se vede treaba, altfel nu inteleg de ce ti-o ascunzi. Te-am intrebat, mi-ai raspuns altceva. Te intreb din nou. De ce te ascunzi ? S-ar putea ca raspunsul au sa fie edificator si sa fiu de acord cu el, numai ca pina acum nu mi l-ai dat.
Nu e interzis, deocamdata, sa postezi sub anonimat. Daca ai citit opinia mea legata de asta stii ca am votata pentru accesul liber. Asta nu inseamna ca sint de acord cu anonimatul tau, doar ca as fi vrut ca tu sa corectezi problema, de bunavoie, nu obligat de admin.
Inca odata, nu cred ca e obligatoriu sa cumperi condensatoare de la Mihai Tarita, cel putin pe mine inca nu m-a silit nimeni. Nu-ti pica bine pretul, ok. Stii care e arma cea mai puternica ? Nu cumpara ! Mai mult, ignora-l pe criminal. Azi tu, miine eu, poimiine va pune un pret mai mic sau nu va vinde. Nu sintem noi, eventualii cumparatori, indreptatiti sa ii scoatem ochii proprietarului pentru pretul cerut. Campania ta de comentarii la adresa preturilor e de prost-gust, la fel ca postarea sub anonimat.

P.S. Am vazut azi un anunt de vinzare a unei statii, zice-se nefolosita, noua, la un pret egal sau putin mai mare decit pretul de magazin. Ar fi de comentat si aici, dar de principiu, nu atacind direct omul: daca vrei sa vinzi ceva, nu ceri pretul de magazin, chiar daca scula e noua, pentru ca in cele mai multe cazuri, la ora asta, doritorul si-o va lua din pravalie, pe numele lui, cu garantia lui, fara complicatii. De ce sa o iau de la tine la pretul de magazin, cind o pot lua la acelasi pret direct din magazin sau prin comanda ? Vezi, Cardiacule, se poate comenta, sint de partea ta, cumva, dar nu l-am tras la raspundere pe userul care a pus anuntul. Puteai si tu sa spui ca tipul de condensator pe care M.T. vrea 100 de lei se poate cumpara cu 15 lei din cutare loc. Asta da, mai ales daca e adevarat. Dar nu ai de ce sa te urzici pentru o marfa care nu e a ta si de care nu depinde supravietuirea ta. Bineinteles, tot ce spui sa fie asumat, semnat in mod onest. Nu de dupa copac...

yo2xxx
Mesaje: 23
Membru din: Mar Aug 24, 2010 8:55 pm
Contact:

Re: Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Mesajde yo2xxx » Dum Feb 06, 2011 2:41 pm

yo2dno scrie:Cardiacule,

E important ce comunici, e adevarat, dar nici identitatea nu e de aruncat.
Campania ta de comentarii la adresa preturilor e de prost-gust, la fel ca postarea sub anonimat.


Eu sunt de acord cu cardiacul indiferent cine ar fi.
Nu el este responsabil de cei ce fraieresc pe radioamatori cu preturi fantastice cerute unor lucuri fara valoare,ci si aceia ce-i incurajeaza,le tin partea si in discutii pe aici.
Mi-ar place Florine sa scrii la subiect nu pe langa cum continui sa o faci.
Tu chiar nu vezi ca exista nemultumiri fata de astfel de fapte de comert?
Sau tu tii cu URSUL?

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Mesajde yo2dno » Dum Feb 06, 2011 3:08 pm

XXX-ule,

Cred si eu ca esti de acord cu cardiacul, din moment ce si tu esti curajos de dupa cires.
Care subiect off-topic te jeneaza, cel in care il intrebam pe cardiac de ce nu isi asuma opiniile ? Apropo, tu de ce postezi tot fara o semnatura recognoscibila ? Cum sa-ti spun, cind ma adresez tie ? Uite, tu mi-ai zis "Florine" (in radio ma cheama Noni). Eu cum sa-ti spun, din moment ce esti opac ? E neplacut, nu crezi ?

Nu tin cu ursul,xxx-ule. Nu tin cu nimeni, nu e concurs aici. Mi-am exprimat o parere (si o stupefactie). Cine pe cine fraiereste ? Daca tu ai ceva de vinzare si cel care vrea marga considera ca pretul tau ii convine, iti va da pretul cerut si gata, a cumparat marfa. Daca nu, nu. Cine isi poate permite sa judece un vinzator care nu te obliga sa ii cumperi produsele ? Daca era vorba de medicamente care nu se gasesc, dar tu le poti procura, mai discutam, acolo e vorba de oemnie, de urgenta, de salvat vieti. Dar la condensatoare ? Asa cum tu nu esti obligat sa cumperi, vinzatorul nu e obligat sa vinda la pretul pe care crezi tu ca ar fi cel corect. Fraiereala se poate face doar in cazul existentei fraierului. Inca odata, mi se pare complet absurd sa vii sa comentezi pretul pe care il cere cioneva, indiferent cie e ala si pentru ce marfa. E dreptul ui sa ceara si un milion de euro pe un cuart care valoreaza un euro. Nu cumperi si gata. E foarte simplu. Il ignori. N-ai ce sa-i reprosezi. Cum ziceam, nu e musai sa cumperi. Marfa lui - pretul lui. Ii poti da peste nas doar necumparind de la el sau anuntind ca marfa ca a lui se gaseste si la alt pret.

vk3yis
Mesaje: 7
Membru din: Mie Ian 19, 2011 8:00 pm
Contact:

Re: Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Mesajde vk3yis » Dum Feb 06, 2011 4:39 pm

yo2dno scrie:To: Mihai Tarita

Nu ma intereseaza pretul pe care il ceri pe celebrul condensator. E dreptul tau sa ceri si luna de pe cer si nu cred ca are cineva caderea sa iti reproseze asta. Nu pot fi de acord insa cu argumentele tale. Asa putem spune si despre piine, cita energie, timp, pricepere se consuma pina ajunge pe masa noastra, asa ca sa nu ne miram ca costa 1 milion bucata. Ce sa mai vorbim despre "buna voie" a vinzatorului de a oferi ceva spre vinzare...
Asa cum sint impotriva postarilor anonime (ca si a interzicerii lor), la fel am o parere negativa si despre cei care dau anunturi pentru vinzari dar nu pun pretul cerut. Asta miroase rau de la inceput si cel putin eu nu sint interesat de o marfa "nepretuita"...


Aici ai dreptate!
Dar vezi ca ai inceput sa consumi cam multa energie si tu,contestand pe cei care scriu fara indicativ.
Eu unul,nu am.
Sau doresti sa am?
Ce deranjeaza domnule,esti bolnav sa vezi cu cine porti comentarii.
Ia mai da o tura pe alte forumuri sa vezi ce inseamna dialogul.
Si mai ia un repaus.
Vorba aceea...daca 2 iti spun ca esti beat,mergi sa te culci.
Somn usor!
Poate visezi cine este cardiacul si ne spui si noua.

73!

Avatar utilizator
n3gg
Mesaje: 57
Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:59 am
Contact:

Re: Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Mesajde n3gg » Dum Feb 06, 2011 4:58 pm

Noni(yo2dno),ai tastatura :lol: :lol: :lol:

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Mesajde yo2dno » Dum Feb 06, 2011 5:01 pm

Unu-le,

N-ai indicativ ? Pacat, radioamatorismul e un hobby interesant. Dar un nume, un prenume, ceva, acolo, tot s-ar gasi, nu ?
Da, poate ca am consumat prea multa energie pe maruntisuri. Am consumat, insa, din priza mea, pe contorul meu, nu de la tine, nu-i asa ?
Daca doi insi (in cazul de fata doua indicative reale) imi spun ca sint beat, poate ma duc sa ma culc. Daca imi spun doi ascunsi, doua identitati cu valoare zero, ma mai gindesc putin.
Repaus iau daca si cind vreau, nu cind imi spune unul al carui ciine a murit de drum lung.
Am si eu activitate pe forumuri unde intri doar cu pseudonim. Aici e altceva. Poate n-ai inteles nuanta, nu dialogul cu anonimi ma deranjeaza, ci acuzatiile pe care acestia le fac de sub pavaza anonimatului. Daca tu, anonim, vii si te interesezi pe site-ul asta de vreo treaba amatoriceasca, vrei sa afli ceva, vrei sa cumperi ceva, nici o problema. Ai dreptul sa stai la geam, ca sa zic asa, sa privesti peisajul si fara sa se stie cine esti. Cind il scuipi pe om in cap, apai e musai sa te arati, sa o faci barbateste, altfel nu esti decit un las, o nevertebrata.
In fine, da-i mai departe cu golania, daca asta te satisface. Probabil de asta n-ai indicativ sau nume de impartasit.

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Mesajde yo2dno » Dum Feb 06, 2011 5:03 pm

Da, cardiacule, am tastaura. Am si mouse, imprimanta, chiar si monitor. Dar nu-s de vinzare, stai linistit, n-ai cum sa ma ataci la preturi...

Avatar utilizator
n3gg
Mesaje: 57
Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:59 am
Contact:

Re: Mihai Tarata si condensator la 100 ron

Mesajde n3gg » Dum Feb 06, 2011 5:21 pm

To Nino-Noni al acestui forum :lol: :lol: :lol: .
Ti-au spus mai multi useri sa te culci si nu vrei sa te conformezi.
Datorita oboselii ai inceput sa jignesti.
Ce este atat de greu sa retii ca pe acest topic si pe forum pot posta toti cei ce au legatura cu vanzarile,cumpararile?
Acestia sunt nu numai radioamatori iar tu nu vrei sa intelegi asta.
Ca sa am un punct de vedere nu trebuie sa am vreun indicativ/asta nu ma va face mai inteligent sau apreciat.


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori