yo5amm si cuartul de 25 euro

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
Avatar utilizator
n3gg
Mesaje: 57
Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:59 am
Contact:

yo5amm si cuartul de 25 euro

Mesajde n3gg » Dum Feb 06, 2011 11:48 am

http://www.radioamator.ro/mp/read.php?m=28841&a=1
Ce poate sa fie mai necesar decat cautarea si cumpararea unui atat de folositor cristal de cuart de numai 25 euro?
vreo 1,2 mil +transportul este marea provocare.
Va dati seama cat timp,efort,taxe vamale si daruire a depus Horia asta alias yo5amm ca sa puna in vanzare cuartul minunat la 1.2 mil?
Poate-i spun colegii din yo5 ca ei vand cuartul de la 1-6 ron si nu 120 ron...
Imagine

NeaCaisa
Mesaje: 8
Membru din: Lun Dec 20, 2010 7:17 pm
Contact:

Re: yo5amm si cuartul de 25 euro

Mesajde NeaCaisa » Dum Feb 06, 2011 1:01 pm

Eu propun sa le dai tu o lista cu preturi maximale ca la tigari, mai bolnavule de inima!

Cum isi permit ei sa ceara mai mult decat crezi tu ca e bine? :shock: :shock: :shock: :shock:

De fapt, propun administratorului acestui site sa publice pe prima pagina o lista completa cu PRETURI MAXIMALE, ca pe vremea lu` Ceausescu!

De exemplu:
- cuart - 6 ron
- cartofi - 1,5 ron
- salata - 1 ron.
- dioda- 10 ron ...etc,etc,etc

Fara indoiala, omul cu "motorasul" subred trebuie consultat si lui i se va supune aprobarii lista.
De asemenea, propun ca pe viitor sa nu mai poata fi postate anunturi la Mica Publicitate fara sa fie avizate de cardiacu si cei care ii sustin ineptiile!!!


Multe personaje care mor de grija altora pe aici!
Vrei pomana??revin cu propunerea mea:

:roll: :roll: :roll: doneaza tot ce ai in casa IN MOD ANONIM si lasa-ne!!!!

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: yo5amm si cuartul de 25 euro

Mesajde yo2dno » Dum Feb 06, 2011 1:24 pm

Cardiacule,

Despre ce fel de cuart e vorba ?

P.S. Iar ai uitat sa semnezi, ca un user normal, posesor de coloana vertebrala...

yo2xxx
Mesaje: 23
Membru din: Mar Aug 24, 2010 8:55 pm
Contact:

Re: yo5amm si cuartul de 25 euro

Mesajde yo2xxx » Dum Feb 06, 2011 2:34 pm

OFFFFFFFFF!
Acela este un cristal de cuart de negasit de aceea are pus pretul de 25 euroi.
Shi eu am in pod nishte vechituri care o sa le vand cu un pret frumos.
Shi bunica era frumoasa.
Pacat ca a imbatranit si mai ales ca a murit.


Asa ca pretul acela este de colectie sa ne indrume care este valoarea unui cristal.
Ea a fost de 1euro dar este acum de 25 de ori mai mare.
Spre deliciul tau Florine si al lui Caisata :lol: :lol: :lol:

Cu bine si succes la fraieri :lol: :lol: :lol:

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: yo5amm si cuartul de 25 euro

Mesajde yo2dno » Dum Feb 06, 2011 3:10 pm

XXX-ule,

te intreb si pe tine, la subiect, on-topic: despre ce fel de cuart e vorba ? Unul obisnuit ? De 2 lei ?

vk3yis
Mesaje: 7
Membru din: Mie Ian 19, 2011 8:00 pm
Contact:

Re: yo5amm si cuartul de 25 euro

Mesajde vk3yis » Dum Feb 06, 2011 4:35 pm

Si eu am prin magazie cateva statii nemaiintalnite.
Sunt atat de nemaintalnite ca nici dracu nu le mai foloseste,iar daca le-as da cuiva mi-ar spune ca imi bat joc de el.
Asta nu ma impiedica sa fiu nesimtit si sa le pun in vanzare pe forum la preturi ce sfideaza bunul simt.
Poate ca asta nu inteleg unii si incearca sa dea ei lectii de comert.
Ce ma intereseaza pe mine valoarea sentimentala a unui cuart sau a nuei vechituri care nu se mai cauta si pe care pe prea putini ar interesa?

yo5amf
Mesaje: 34
Membru din: Dum Iun 20, 2010 10:12 am
Contact:

Re: yo5amm si cuartul de 25 euro

Mesajde yo5amf » Dum Feb 06, 2011 5:36 pm

Am cautat anuntul cu cuartul respectiv si....este vorba de un cristal etalon de 100,000khz. Deci, nu este o piesa ordinara si pretul solicitat este, dupa mine, pe masura.
Dar as avea o intrebare la "cardiacu" & Co : daca ai mania asta de a urmari anunturile si preturile solicitate , de ce nu informez lumea corect ? Scria in anunt cuarti de 100khz, deci o valoare speciala, dar ptr a manipula aici pe forum te folosest de informatii trunchiate. Pe mine personal NU MA INTERESEAZA parerea unora asupra pretului unui produs/echipament, ca daca imi trebuie ma duce capul sa ma informez asupra pretului. Nu este nevoie de o supervizare comentata, care are scopul sa imprastie zazanie (usor spus) printre noi.

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: yo5amm si cuartul de 25 euro

Mesajde yo2dno » Dum Feb 06, 2011 5:54 pm

To yo5amf

Am pus de doua ori intrebarea "despre ce fel de cuart e vorba", dar nu au catadicsit sa raspunda. S-a vazut si in poza ca nu e un cuart obisnuit, ordinar, macar dupa format si frecventa. Numai ca amicii nostri revoltati au uitat sa mentioneze si amanuntul asta. Din graba, probabil...

Avatar utilizator
yo6qcd
Mesaje: 18
Membru din: Mie Aug 25, 2010 6:18 am
Contact:

Re: yo5amm si cuartul de 25 euro

Mesajde yo6qcd » Dum Feb 06, 2011 8:05 pm

Pai spuneti frate daca stiti ce inseamna un cuart etalon de se cere pretul ala.
Ce stabilitate de frecventa are la diferite temperaturi,in timp si asa mai departe ca sa merite cei 25 euro.
Nici eu nu am mai auzit un astfel de pret indraznet pentru asa ceva,sper sa nu imi indicati vreun site din Luxemburg sau Arabia.
Traim in Romania si ar trebui sa condamnam preturile nejustificate.
73 de Liviu, radio YO5QCD


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori