Forumul Radioamator.ro

Aflati ce schimbari s-au operat la radioamator.ro. Comentariile si sugestiile dumneavoastra sunt binevenite.
yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Forumul Radioamator.ro

Mesajde yo2dno » Dum Ian 02, 2011 8:53 pm

To yo5oed:

Asa e. I-as sugera lui Ciprian sa foloseasca arma cenzurii aici, nu la comentariile semnate de sub articole (desi nu cred ca cenzura e buna undeva). Daca nu vor fi permise comentarii sub pseudonim (ba chiar as spune ca, fiind vorba de un site radioamatoricesc, indicativul sa fie obligatoriu ca semnatura daca ai ceva de spus) caisele si cardiacii vor disprea sau vor semna.

yo5oft
Mesaje: 131
Membru din: Mie Iul 21, 2010 12:25 am
Contact:

Re: Forumul Radioamator.ro

Mesajde yo5oft » Dum Ian 23, 2011 1:53 am

Rog admin-ul sa nu mai permita inregistrarea fara indicativ al userilor.
Este un site si forum PENTRU RADIOAMATORI.
Userii cu pseudonime sa fie sterse. Oricum sunt niste lasitati, nu sunt demni de a fi pe un forum dedicat onestitatii si integritatii.
Ai un of? Ai ceva de zis? Zi frate, cu indicativul propriu, si raspunzi pentru ce ai zis.
Atat am avut de zis. In afara de niste postari chiar aiurea si acuzatii anonime, site-ul acesta e mai bun decat majoritatea mare a siteurilor de profil din lume.

Avatar utilizator
n3gg
Mesaje: 57
Membru din: Mie Noi 17, 2010 10:59 am
Contact:

Re: Forumul Radioamator.ro

Mesajde n3gg » Dum Feb 06, 2011 8:13 pm

Eu il rog pe Ciprian sa faca o rubrica cu acces restrans numai pentru radioamatori.
Restul sa ramana liber asa cum trebuie sa fie presa si orice parere,am dreptul la a mi-o spune atata vreme cat nu insult sau jignesc.
Traim in democratie si nu in dictatura.
Daca se permite ca vanzarile sau cumpararile sa se faca si la ne-radioamatori atunci si acestia au dreptul sa isi posteze nemultumirile.
Poate nu va dati seama dar exista Constitutii privind Dreptul la libera exprimare iar aceasta ne-a costat mult in 1989.
Mai refectati!
Indicativul ce il detineti nu va da dreptul de a fi mai importanti de a fi privlegiati decat altii.
Aratati ca si fara indicativ puteti fi la fel de valorosi,conteaza ideea si discutia nu cine/cum o promoveaza.

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Forumul Radioamator.ro

Mesajde yo2dno » Dum Feb 06, 2011 9:22 pm

Nu cred ca e nevoie de un tzarc special pentru cei cu indicativ. E bine asa cum e.

Cardiacule, problema neplacuta e nu cind discutam idei sau amatorisme, unde opinia e binevenita indiferent de la cine e, ci atunci cind apar acuzatii. Doar atunci nu e in regula sa arunci cu pietre in cineva din transee. In rest, nu cred ca e bine sa sea plice restrictii.

Uite alta chestie, legata tot de discutia asta. Am mai intrebat "sus" (la admin-ul site-ului), intreb si acum: ce rost au intrebarile saptaminale, cui folosesc si la ce, cind vedem ca nici cele cu posibilitati rapide de rezolvare nu ajuta la nimic ? E vorba despre intrebarea de saptamina trecuta, la care majoritatea repondentilor au fost pentru interzicerea accesului ne-radioamatorilor autorizati pe site. Repet, am votat impotriva acestei masuri (si inca de 4 ori, cum am declarat, pentru a verifica posibilitatea fraudarii rezultatelor), asa ca discutia nu m-ar avantaja, am fost in tabara pierzatoare. Ok, am raspuns, am votat. Si ? Nu s-a intimplat nimic (exceptind un pariu pe tema asta pe care l-am cistigat), nu s-a modificat nimic. Ma bucur ca nu s-a restrictionat site-ul, dar ramine nedumerirea: de ce am mai fost chestionati daca tot nu se tine seama de rezultat ?

YO8STB
Mesaje: 91
Membru din: Lun Dec 27, 2010 11:48 pm
Contact:

Re: Forumul Radioamator.ro

Mesajde YO8STB » Dum Feb 06, 2011 9:37 pm

La urma urmei este site-ul unei persoane fizice care este.
Opiniile pertinente ar trebui luate in considerare indiferent de identitatea semnatarului, dar in momentul in care apar acuzatii,jigniri,defaimari etc, daca nu sunt sustinute cu probe concrete , din punctul meu de vedere,nefiind semnate cu un indicativ sau altfel, nu au nici o valoare.
Proprietarul forumului are cam tot dreptul sa faca ce vrea el,iar chestia cu libertatea de exprimare are valoare cand este facuta intr-un loc public.
Daca eu vreau sa cenzurez o idee,pe spatiul meu PRIVAT,platit de mine cu BANII mei,din TIMPUL meu,chiar daca eu poate fac BANI din asta, am tot DREPTUL !
Nu va convine - mai sunt forumuri.
Nu sunteti barbati sa va asumati afirmatiile semnand anonim - pentru mine nu reprezentati nimic.
Iar pentru raspunsurile ce vor veni, ma gasiti pe QRZ.com, pe Callbook etc.
Semneaza,
YO8STB Bogdan.
PS Nu fac trafic in 80,nu ma cunosc decat cativa radioamatori asa ca opinia mea nu conteaza.
A se citi printre cuvinte.

Avatar utilizator
yo6qcd
Mesaje: 18
Membru din: Mie Aug 25, 2010 6:18 am
Contact:

Re: Forumul Radioamator.ro

Mesajde yo6qcd » Lun Feb 07, 2011 7:16 pm

Ia priviti ce parere avea secretarul frr despre discutiile pe Internet in 2008 la minutul 1.30 pe http://www.youtube.com/watch?v=oE6nE2eE ... re=related
73 de Liviu, radio YO5QCD

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Forumul Radioamator.ro

Mesajde yo9fmp » Mar Feb 08, 2011 3:28 pm

n2yo scrie:Comentariile dumneavoastra despre Forumul Radioamator.ro vor conduce la imbunatatirea acestei sectiuni. Sunt asteptate propuneri de noi forumuri si sub-forumuri.
73s de Ciprian N2YO


@Ciprian
Iti propun sa pui in partea din footer a site-ului,ca sa fie mai incapator si mai citit de catre cei in varsta,ce au probleme cu vederea...sa pui un chat.
Ar fi preferabil sa fie cu autentificare sau daca nu vezi un C-box,adaptat paginii.
In felul asta putem discuta si gasi raspunsuri la preocupari tehnice,putem verifica propagarea,discuta despre orice ...fara sa mai cautam prin forum.
Daca intereseaza iti pot transmite scriptul la un chat pe ce fel de format doresti a fi postat.

Numai Bine,
Yo9fmp-Marian


Înapoi la “Noutati, critici si sugestii (despre radioamator.ro)”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori