Revista "Magazin YO"

Avatar utilizator
YO9FNP
Mesaje: 89
Membru din: Lun Noi 29, 2010 3:26 pm
Contact:

Revista "Magazin YO"

Mesajde YO9FNP » Dum Mar 29, 2015 10:38 pm

poza.JPG
poza.JPG (659.24 KiB) Vizualizat de 8648 ori
Radioclubul Romaniei (ARR) are deosebita placere de a va anunta aparitia primului numar al revistei "Magazin YO".
Intr-o realizare grafica de exceptie, pe parcursul a 85 de pagini full color, va invitam sa parcurgeti articole de interes pentru toti pasionatii de comunicatii radio si radioamatorism:
- "Vreau sa fiu radioamator";
- "Radioamatorismul in Republica Moldova"
- "Reteaua Nationala a radioamatorilor pentru Comunicatii de Urgenta";
- "QRM Killer";
- "Aproape totul despre IOTA";
- "Transceiver SSB multiband";
- "Circuite acordate"
... si multe alte surprize, speram placute, pe care va invitam sa le descoperiti singuri in paginile revistei.
Revista costa 35 de lei, plus eventualele taxe de expediere.
Mai multe detalii si comenzi pe email: yo9fnp@yahoo.com, respectiv telefon: 0722/339.405.

Multumim inca o data tuturor celor care au intrat in echipa Radioclubului Romaniei si prin multa munca au facut posibil acest frumos vis al nostru.
Multumim si sponsorilor generosi care au asigurat finantarea costurilor; suntem onorati ca au venit alaturi de noi.
"Magazin YO" - pentru ca se poate, pentru ca radioamatorii YO merita mai mult!
In numele echipei tehnice,
73, Dan YO9FNP

YO4SI
Mesaje: 405
Membru din: Mie Oct 12, 2011 2:03 am
Contact:

Re: Revista "Magazin YO"

Mesajde YO4SI » Dum Mar 29, 2015 11:07 pm

Felicitari ! Efortul este mare ! Iata ca este loc pentru toata lumea !
Mircea = yo4si.

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 714
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: Revista "Magazin YO"

Mesajde yo3gh » Dum Mar 29, 2015 11:18 pm

Felicitari ptr efort ,..., radioamatorii YO merita o revista !

Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1062
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Re: Revista "Magazin YO"

Mesajde YO4BKM » Dum Mar 29, 2015 11:43 pm

O realizare promisă şi care face cinste colectivului care s-a ţinut de promisiune.
Sunt convins că foarte mulţi radioamatori, nu numai din YO, vor face ca prin lucrările propuse pentru publicare să menţină revista pe un loc comparabil cu celelalte reviste de valoare din lume.
73 & GL!
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!

Yo4asv
Mesaje: 4
Membru din: Dum Iun 03, 2012 2:32 pm
Contact:

Re: Revista "Magazin YO"

Mesajde Yo4asv » Lun Mar 30, 2015 4:29 pm

Prețul este cu mult mai mare decât al revistelor consacrate din vest sau SUA.Va fi peste nivelul tehnic al acestora?Nu cred.

yo5pjb
Mesaje: 214
Membru din: Sâm Iun 18, 2011 4:00 pm
Contact:

Re: Revista "Magazin YO"

Mesajde yo5pjb » Lun Mar 30, 2015 5:22 pm

Yo4asv scrie:Prețul este cu mult mai mare decât al revistelor consacrate din vest sau SUA.Va fi peste nivelul tehnic al acestora?Nu cred.

Chiar nu va puteti abtine sa faceti asemenea declaratii ? Spor la citit revista FRR-ului ca e mai ieftina si calitatea net superioara 'ARRL Handbook'.

Felicitari celor care si-au dedicat timpul sa realizeze aceasta revista.

Sorin

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: Revista "Magazin YO"

Mesajde yo8cln » Lun Mar 30, 2015 8:18 pm

As dori 10 reviste care sa le dau membrilor nostrii. Va rog sa-mi spuneti care este procedura. Mny tnx, 73 ! de yo8cln.

Avatar utilizator
yo8tot
Mesaje: 58
Membru din: Mar Mai 28, 2013 12:20 pm
Contact:

Re: Revista "Magazin YO"

Mesajde yo8tot » Lun Mar 30, 2015 8:45 pm

Yo4asv scrie:Prețul este cu mult mai mare decât al revistelor consacrate din vest sau SUA.Va fi peste nivelul tehnic al acestora?Nu cred.


Pretul nu mi se pare exagerat daca imprimarea este de calitate. Vor mai aparea si alte numere? Cat de des?

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Revista "Magazin YO"

Mesajde yo9rij » Lun Mar 30, 2015 9:38 pm

YO4ASV vorbeste ca sa se afle in treaba, deoarece:
Revista editata prin stradania deosebita a unui colectiv de redactori sportivi cat si a conducerii FRR, are 33 pagini x 15 Ron/ exemplar (11 daca platesti electronic) = 0,45 Ron/pagina simpla, alb - negru, hartie calitate a II a.
Revista MAGAZIN YO editata in timpul liber al unor pasionati de radioamatorism , are 88 pagini x 35Ron / exemplar = 0,39 Ron / pagina FULL COLOR, hartie calitate TOP!!
Intradevar, MAGAZIN YO, nu se compara cu revista ARRL-ului, (de unde o fi tras concluzia asta? Hi!) dar sunt convins ca YO4ASV nu este abonat la revista ARRL/ului si cred ca nu a vazut vre-un numar recent al acestei reviste, cum foarte sigur sunt, ca nu a "pipait" nici un numar al revistei MAGAZIN YO, ea fiind scoasa de sub tipar abia vineri. Ce pot sa ii promit prietenului YO4ASV, este ca incepand de anul viitor sau chiar mai devreme, revista MAGAZIN YO va aparea in format bilingv, romana si engleză prin contributia participantilor la programul A.R.R. de traducatori voluntari, si va fi distribuita gratuit si asociatiilor de radioamatori din tarile vecine cat si ARRL/ului. In acest fel dezideratul domniei sale va fi atins. Va avea la dispozitie Revista MAGAZIN YO ce va putea sta alaturi de revista ARRL-ului, spre comparatie, cel putin prin faptul ca vor fi realizate in aceeasi limba! Eu cred ca este timpul ca YO4ASV sa observe ca ARR/ul stabileste noi standarde ale reperelor vietii de radioamator in YO si intre care nu se regasesc comportamente pe care domnia sa le propaga si incurajeaza! 73! Petrica YO9RIJ

Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Revista "Magazin YO"

Mesajde yo9rij » Lun Mar 30, 2015 9:43 pm

@ YO8TOT,
Revista va aparea o data la 3 luni si va avea acelasi pret! Detalii privind abonamentele se pot obtine la adresa de email radioclubul.romaniei@yahoo.ro! Noutati vor fi disponibile pe http://radioclubulromaniei.ro/!
73 de YO9RIJ Petrica


Înapoi la “Alte publicatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori