Intrebarea saptamanii

Aflati ce schimbari s-au operat la radioamator.ro. Comentariile si sugestiile dumneavoastra sunt binevenite.
Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1006
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde n2yo » Lun Iun 22, 2015 6:38 am

Prefer sa evit sa pun la Intrebarea saptamanii sondaje care se refera mai degraba la functionarea FRR, clasificarile sportive etc. In mod normal doar membrii FRR ar fi in masura sa raspunda, dar site-ul Radioamator.ro este vizitat atat de membri, cat si de nemembri FRR. Din cand in cand pe acest site apar si intrebari care se refera la activitate FRR in general, sau la statut, aceasta pentru ca organizatia nationala reprezinta interesele radioamatorilor YO, si de aceea opinia tuturor radioamatorilor ar trebui luata in considerare.
Sondajul propus de dumneavoastra, ca si multe altele, ar putea foarte bine sa fie administrate de catre conducerea FRR catre membri prin mijloacele specifice pe care aceasta organizatie le foloseste pentru comunicare, in special site-urile web, motiv pentru care va sugerez sa contactati pe cineva din conducerea FRR.
Din pacate, asa cum si mie mi s-a intamplat, s-ar putea sa fiti indrumat sa va adresati clubului afiliat la care sunteti membru, acesta la randul lui urmand sa contacteze secretarul general prin documente oficiale care sa contina propunerea dv. Va doresc succes.

73s de Ciprian N2YO

yo3cen
Mesaje: 167
Membru din: Lun Oct 27, 2014 4:29 pm
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde yo3cen » Vin Noi 20, 2015 2:50 am

Propunere de "intrebarea saptamanii":

"Va intereseaza activitatea radioamatorilor din banda de 5Mhz si din banda de 70 Mhz? Dar in banda de 136Khz?
Aveti antene si echipamente pentru folosirea acestor benzi?

Presupun ca Ciprian o sa mai cizeleze/modifice putin aceste intrebari daca se hotaraste sa le puna la "intrebarea saptamanii".

Avatar utilizator
yo4lhr
Mesaje: 92
Membru din: Lun Mar 14, 2011 8:05 pm
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde yo4lhr » Mar Noi 01, 2016 1:58 pm

Propunere de intrebarea saptamanii :

Cu ce putere lucrati de obicei si/sau in concursuri :
1. QRP
2. sub 100W
3. peste 100w
4. doar cerul este limita

Toate bune.
orice sarma este o antena, dar sa nu exageram

YO3ITI
Mesaje: 406
Membru din: Vin Dec 11, 2020 9:09 pm
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde YO3ITI » Sâm Noi 19, 2016 11:29 pm

n/t
Ultima oară modificat Dum Noi 20, 2016 9:41 pm de către Anonymous, modificat 1 dată în total.
====================
73 de YO3ITI

YO5VAE
Mesaje: 246
Membru din: Dum Iun 20, 2010 9:58 am
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde YO5VAE » Dum Noi 20, 2016 12:06 am

FRR nu este a tuturor radioamatorilor. Este a celor care fac parte din cluburile afiliate. Punct. Deci NU!

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1006
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde n2yo » Dum Noi 20, 2016 11:26 am

Intrebarea sugerata s-a mai pus: http://www.radioamator.ro/vot/vot_rezultate.php?id=359

73s de Ciprian N2YO

YO3ITI
Mesaje: 406
Membru din: Vin Dec 11, 2020 9:09 pm
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde YO3ITI » Lun Sep 25, 2017 11:10 am

Salut, am nevoie de un mic ajutor cu un sondaj.

Având în vedere sprijinul și interesul minimal exprimate de comunitatea radioamatorilor, considerați că YOVHF este util sau nu ?
x Da
x Nu
x Nu mă interesează

Mulțam
73 de Miron
====================
73 de YO3ITI

YO7BPC
Mesaje: 83
Membru din: Lun Ian 03, 2011 8:54 am
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde YO7BPC » Lun Sep 25, 2017 3:58 pm

Da, YOVHF.RO este util, pentru ultrascurtisti este chiar deosebit de util! E necesar acest site pentru a prezenta și sprijini activitatea in domeniul UUS! De necesitatea unui astfel de site nici n-ar mai trebui discutat! Așa cum n-ar mai trebui discutat de necesitatea = obligația de a folosi caracterele românești! Cine are îndoieli se cheamă că nu cunoaște ce realizări în domeniul UUS se înregistrează pe alte meridiane! N-ar trebui să ne mirăm că nu e multă înțelegere din partea organizatorilor de competiții din YO față de acest site! Avem de a face cu multă indiferență, comoditate poate chiar lehamite! Și cu toate astea acest site trebuie să existe, trebuie perfecționat, și cine va simți nevoia să-l acceseze va putea găsi ceea ce îl interesează în domeniul UUS! FELICITĂRI PENTRU YOVHF.RO !
73 de YO7BPC

YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde YO3AOE » Sâm Ian 05, 2019 5:17 pm

Cind si-mai ales!-cum se va rezolva noua problema aparuta in legislatia noastra,cea cu inregistrarea-si pastrarea timp de un an-a legaturilor radio pe care le efectuam?

YO3DLL
Mesaje: 57
Membru din: Joi Feb 17, 2011 9:14 pm
Contact:

Re: Intrebarea saptamanii

Mesajde YO3DLL » Sâm Ian 12, 2019 6:22 pm

Buna seara,

Pentru ca eu dar si alti prieteni consideram ca obisnuita zi de luni pentru concursuri YO nu este tocmai optima alegere pentru o participare cat mai numeroasa si relaxanta, propun o intrebare astfel :

Preferati ziua de luni pentru concursurile YO sau sambata/duminica indiferent ora ?
Sau ceva de genul....

Motivul schimbarii zilei de luni este evident ( legat de ora, job, oboseala etc ) si nu mai insist aici.
Functie de numarul de opinii pro, poate vom face o propunere de schimbare a zilei de luni .
Eu am prins obiceiul din 1980 si de atunci asa a ramas..Ma gandesc ca o schimbare ar putea fi necesara...
73L
73 de YO3DLL - Liviu


Înapoi la “Noutati, critici si sugestii (despre radioamator.ro)”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori