Tunele secrete în Munții Bucegi.

Discutii de larg interes, preferabil din domeniul ham radio...
YO9GJX
Mesaje: 284
Membru din: Mie Iul 28, 2010 9:33 am
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde YO9GJX » Mie Ian 09, 2019 10:29 pm

@YO9CHO

Sa nu fi ajuns Daci cu sapatul tunelurilor pana la antipozi...?


Foarte posibil. Mergi la plimbare prin piață sau prin parc și trage cu urechea. Dacă auzi; bordei, varză, barză, viezure, mânz ... e clar că da. ;)

Merci de videoclip, dar nu sunt impresionat. Avem şi noi indivizi din ăia pe aici dar fac aşa urât numai când se îmbată şi își pierd salariul la păcănele. :D

@YO2MSB

Dacă picuri în stil chinezesc ani de zile aceeași halucinație la nesfârșit, într-un final vor fi unii care vor pune botul.


Mare adevăr

@YO6ITR

Nu am dat nici locații și nici nume și nu m-am referit la nici unul din cei pomeniți de tine, și nici n-am facut nebun pe nimeni. Încă.
In ce mă privește nu voi face reclama Radio Amatorismului la antena 3 ba din contra voi spune cu subiect și predicat ce colectiv de Oameni care nu știu decât să muște pe alții pe la colțuri suntem

Dacă te referi la reclamă negativă, nu mai e nevoie să spui nimic. Indirect, cred că fără să-ți dai seama, asta ai făcut.
.................................................

Vă readuc aminte că "respectând noua limbă română psihedelică cu iz de act legislativ" actuala convorbire este înregistrată și stocată timp de 365,225 zile. Prin urmare:
- pentru limba română apăsați tasta 1
- pentru limba sacâză apăsați tasta 2
- pentru ...tule muma'n... de kominterniști apăsați oricare alta

tot 73! și toate cele brune ;)

yo6itr
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 10:47 pm
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde yo6itr » Mie Ian 09, 2019 10:48 pm

Floriane eu nu am făcut mișto de nimeni cu atât mai mult sa fiu preșul cuiva de șters la fund nu mulțumesc.Nu au decât să își verse spuma marilor la birt unde alcoolul este la rang de artă pt majoritatea radioamatorilor.Ascultati prin benzi ce se petrece și apoi reveniți sa îmi dați dreptate.Cat in ce privește radio amatorismul acum cu noul regulament ce va intra în vigoare din februarie as vrea sa va vad cu reportofonul după voi inregistrandu-va ce ciorbe ați mâncat la prânz s.a.m.d. Se pare că oricum vom fi limitați bine multi dintre noi sunt și mă pot include și pe mine spre satisfacția multora diferența este că eu inca mai respect pe cei care mă împroașcă cu noroi și mă înjură drept dovada am făcut o poză la Campina pt că îmi ești prieten și am petrecut frumos pe munți macar in amintirea momentelor acelea.Restul râdeți,tavaliti-va pe jos urlați ca și exorcizatii că ITR crede in scorneli și vorbește aiureli.Cat despre radio ?...hmm yeah right corecteaza-ma daca greșesc dar din discuțiile de pe acest forum se vede exact ce fel de Oameni suntem toți: Invidioși, ciudoși, miștocari și pamfletari.

yo5fmt
Mesaje: 137
Membru din: Mie Iul 07, 2010 11:18 pm
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde yo5fmt » Mie Ian 09, 2019 11:00 pm

Mai baietas (yo6itr)! Cum indraznesti sa faci betivi comunitatea radioamatorilor??? Dute pe saituri SF si boraste-ti acolo prostiile! Si nu mai spune nimanui ca esti radioamator ca ne faci de cacat omule!!!
Ciprian, cu tot respectul, cred ca e timpul sa inchizi elucubratiile din acest topic! :evil:

yo6itr
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 10:47 pm
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde yo6itr » Mie Ian 09, 2019 11:09 pm

YO5FMT cred că e cazul sa iei o pauza.Goethe are o maxima : Cine speră în minuni sa își întărească credinta !!!
Cat despre apelul domniei voastre disperat la Ciprian după ce îmi vorbiți în termeni suburbani ia vedeți poate îmi și ștergeți postarile și băiețaș sa ai spuneți cui vreți nu mie !!!.
Domnia voastră e Radio amator ??? Sau Scamator ?

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde YO9CHO » Mie Ian 09, 2019 11:17 pm

De-a lungul vremii s-a descoperit că pe crestele Bucegilor se înregistrează un nivel foarte mare de radiaţii. Nu se ştie cu exactitate de unde provin aceste radiaţii sau ce le provoacă iar cercetările sporadice de până acum nu au reuşit să demonstreze nimic. :?: :?: :?: 8-)

Citeste mai mult: adev.ro/pbbbvr


Pentagonul nu ar fi străin de faptul că sub Bucegi s-ar afla o poartă imensă din piatră (legendele locale amintesc şi despre o poartă spre altă lume), înaintea acestei porţi un baraj energetic, iar orice obiect aruncat spre el se transformă în praf fin. Scepticii consideră că totul este exagerat, dar susţinătorii teoriei afirmă că istoria lumii începe în România... :!: :!: :!: 8-)

Citeste mai mult: adev.ro/pbbbvr


https://youtu.be/7w344GIoqt4

Lectura de seara: https://evz.ro/descoperirea-misterioasa ... 13426.html


73!

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde YO9CHO » Mie Ian 09, 2019 11:33 pm

@YO5FMT si @YO6ITR: Nu va aprindeti domnilor. Mai ponderati daca se poate.

yo6itr
Mesaje: 23
Membru din: Sâm Oct 28, 2017 10:47 pm
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde yo6itr » Mie Ian 09, 2019 11:42 pm

:D :D YO9CHO Respect deosebit :-) Eu nu mă aprind decat eventual la vreo întâlnire radio când mai vorbesc cu entuziasm despre ce am mai descoperit.73 !

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1006
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Tunele secrete în Munții Bucegi.

Mesajde n2yo » Mie Ian 09, 2019 11:43 pm

Haideti sa incheiem aceasta discutie. S-a ajuns cam departe, dupa cum se vede.

73 de Ciprian N2YO


Înapoi la “Alte discutii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori