Documentatie tehnica

Circuite electronice, echipamente home made, aparatura de masura si control, scheme...
YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Documentatie tehnica

Mesajde YO3AOE » Joi Ian 16, 2020 12:33 pm

Rog mult pe cine are sa-mi trimita-daca se poate-si mie prin/pe G-mail (yo3aoe@gmail.com) sau aici cartea tehnica (caietul de service) sau macar doar schema electrica de principiu a aparatului-redau exact cum scrie pe el: "TRUE RMS VOLTMETER TYPE VM1484" facut pe vremuri de firma Solartron,fiindca-din pacate!-cu toate eforturile de cautare depuse,n-am obtinut nici un rezultat notabil,sau poate ca n-am stiut eu cum si/sau unde sa caut-hi!.Cu multumiri anticipate,Nelu


YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: Documentatie tehnica

Mesajde YO3AOE » Joi Ian 16, 2020 8:35 pm

Buna! seara,da!,asta este,e vreo speranta?-hi!


YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: Documentatie tehnica

Mesajde YO3AOE » Vin Ian 17, 2020 10:38 am

Da,te salut! Vasile si-ti multumesc! pentru trimitere,cred ca intr-adevar este singura referire la aparatul respectiv,ma si mir ca ai gasit-o,eu nu gasisem nimic-nimic referitor la el-hi!.Observ ca baietii constiinciosi-hi! au descarcat-o si ei,foarte! bine,desi nu este decit pagina de prezentare generala,dar tot este ceva mai bun decit nimic-hi!.Oricum,n-o sa fie nici o mare nenorocire daca n-o sa reusesc sa-l repar,am putut sa traiesc suficient pina la multumitor de bine pina la virsta asta (am aproape 72 de ani) fara sa pot masura "adevarata tensiune R.M.S.",cred c-o sa rezist-cit oi mai putea-si de-acum inainte fare ea-hi!.Bine,toate! cele bune si in special sanatate! de la Nelu

YO7LSX
Mesaje: 4
Membru din: Mie Sep 29, 2010 4:47 pm
Contact:

Re: Documentatie tehnica

Mesajde YO7LSX » Vin Ian 17, 2020 12:36 pm

Va salut!

Aveti atasat manualul de service pentru voltmetrul VM1484.

Numai bine!
Fişiere ataşate
VM1484.pdf
(1.01 MiB) Descărcat de 305 ori

YO3AOE
Mesaje: 1114
Membru din: Joi Sep 11, 2014 9:23 am
Contact:

Re: Documentatie tehnica

Mesajde YO3AOE » Vin Ian 17, 2020 1:47 pm

@-YO7LSX-Domnule,sinteti o forta!,multumesc! foarte mult,recunostinta!.Toate! cele bune,cu deosebita stima,Nelu-YO3AOE.Subiect lamurit si incheiat.


Înapoi la “Constructii electronice”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori