Caut placi circuit imprimat (blanc) !

Circuite electronice, echipamente home made, aparatura de masura si control, scheme...
Avatar utilizator
yo3fhm
Mesaje: 550
Membru din: Mie Ian 19, 2011 7:36 pm
Contact:

Caut placi circuit imprimat (blanc) !

Mesajde yo3fhm » Dum Noi 13, 2022 10:52 am

Micul stoc pentru experimente si constructii e pe terminate, asadar sunt in cautarea unor oferte de pret mai bune decat ceea ce se vede acum pe piata "libera"

Asadar, caut placi de circuit imprimat, simplu si dublu placat (blanc, evident), suport din sticlotextolit /FR4 , grosime 1...1.5mm, de diferite dimensiuni.
Prefer placi deja taiate la dimensiuni rezonabile, ca sa incapa mai usor in pachet (daca trimiteti din afara Bucurestiului), dar nu exclud nici foi de dimensiuni mai mari, in functie de disponibilitatile pe care le aveti. 
Nu intentionez sa iau cantitati industriale, intrucat nu ma ocup cu productia de serie. Dar ma gandesc la o suprafata totala care sa insumeze intre 0.7 si 1.5mp . Asta o sa-mi ajunga cativa ani 8-)

Rog contact prin PM sau la tel. 0720571822 (daca e inchis/nu e in arie, rog lasati un SMS!) .
Multumesc !
73! si toate cele bune,
Cezar Vener - YO3FHM


Avatar utilizator
yo3fhm
Mesaje: 550
Membru din: Mie Ian 19, 2011 7:36 pm
Contact:

Re: Caut placi circuit imprimat (blanc) !

Mesajde yo3fhm » Dum Noi 13, 2022 6:57 pm

yo8tot scrie:La TME au de toate marimile la preturi rezonabile:

Andrei,
Ne stim de pe ELForum, de pe radioamator.ro, etc. ... , credeam ca nu e cazul de raspunsuri glumete 8-) TME sunt niste ticalosi cu preturi mari.
In plus, cred ca nu ai citit cu atentie anuntul meu, in care am precizat foarte clar, fix de la inceput, ca
sunt in cautarea unor oferte de pret mai bune decat ceea ce se vede acum pe piata "libera"
.
Oare ar trebui sa "bolduiesc" si propozitia respectiva ? :roll:

De ex., la TME, o foaie de 0.6mm simplu placat, 297x210 mm, costa vreo 40 lei.
Eu am luat 5 foi asemanatoare la 25 lei tot pachetul. De "piata libera" suntem satui toti, nu crezi ?

Alt exemplu. Tot la TME, preturile ptr. fludor sunt mult prea mari. Am gasit fludor de calitate f buna la 40% din pretul celor de la TME (la "talcioc") sau cu 60% din pretul lor, la o alta firma din Bucuresti. Sa nu sariti sa intrebati de calitate, nu e cazul. Se poate folosi cu succes atat pe THT cat si pe SMD, se topeste usor, adera FB, si nu costa cat la banditii de la TME. Sau la altii echivalenti.

Asadar, solicitarea mea ramane "UP" si ii rog pe cei care pot avea oferte decente sa ma notifice intr-un fel sau altul ! Multam!
73! si toate cele bune,
Cezar Vener - YO3FHM

YO3ITI
Mesaje: 406
Membru din: Vin Dec 11, 2020 9:09 pm
Contact:

Re: Caut placi circuit imprimat (blanc) !

Mesajde YO3ITI » Dum Noi 13, 2022 9:02 pm

yo3fhm scrie:Oare ar trebui sa "bolduiesc" si propozitia respectiva ? :roll:


Dacă dai o bere îți cedez eu o placă de vreo juma' de metru pătrat. FR4 de 1.6
:)

Call me.

73 de M
====================
73 de YO3ITI

Avatar utilizator
yo3fhm
Mesaje: 550
Membru din: Mie Ian 19, 2011 7:36 pm
Contact:

Re: Caut placi circuit imprimat (blanc) !

Mesajde yo3fhm » Dum Noi 13, 2022 9:47 pm

Salut Miron,
Merci ptr oferta! Berea o dau oricum, dar costul foii as dori sa-l achit separat :D
0.5mp inseamna ceva de genul 65x85cm, e ceva...
Sa ai spor in ce faci si toate cele bune !
73 de Cezar
73! si toate cele bune,
Cezar Vener - YO3FHM

YO3ITI
Mesaje: 406
Membru din: Vin Dec 11, 2020 9:09 pm
Contact:

Re: Caut placi circuit imprimat (blanc) !

Mesajde YO3ITI » Lun Noi 14, 2022 10:20 am

yo3fhm scrie:Salut Miron,...
0.5mp inseamna ceva de genul 65x85cm, e ceva...
Sa ai spor in ce faci si toate cele bune !
73 de Cezar


Avea, parcă, latura de apx 70cm. Un pătrat. Dublu placat. Parcă.
O caut și-ți spun. Te sun eu.

Mulțam pentru urări. Idem. :)
73 de M
====================
73 de YO3ITI


Înapoi la “Constructii electronice”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori