Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Talciocuri, targuri, simpozioane, alte evenimente...
YO3DLL
Mesaje: 57
Membru din: Joi Feb 17, 2011 9:14 pm
Contact:

Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde YO3DLL » Dum Ian 01, 2012 6:20 pm

Odata cu noul an, din pacate si o veste proasta, inca neconfirmata de familie .. Mi-as dori sa fie o gluma proasta dar se pare ca nu este ..
Din nefericire, Vasile Ciobanita azi, de ziua lui de nume , si-a luat ramas bun de la noi ...
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace ..


Condoleante familiei ... Liviu YO3DLL
73 de YO3DLL - Liviu

YO5BFJ
Mesaje: 109
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 1:39 pm
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde YO5BFJ » Dum Ian 01, 2012 6:37 pm

Nu sunt cuvinte sa putem evalua aceasta pierdere.
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !

yo9fnj
Mesaje: 18
Membru din: Mie Noi 16, 2011 10:45 pm
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde yo9fnj » Dum Ian 01, 2012 6:45 pm

Afost un OM deosebit,un adevarat prieten.Disparitia dumnealui lasa un profund gol in sufletul multora dintre noi. Dumnezeu sa -l odihneasca in pace.. Condoleante familiei . yo9fnj-Mitica

YO2MIL
Mesaje: 8
Membru din: Mie Mar 23, 2011 9:40 pm
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde YO2MIL » Dum Ian 01, 2012 7:48 pm

A plecat dintre noi "sufletul" federatiei.
Adio draga Vasile si odihneste-te in pace. Pentru tot ce ceea ce ai facut pentru noi, nu te vom uita niciodata.
Sincere Condoleante familiei !!! sk...

yo9bxc
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 7:10 am
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde yo9bxc » Dum Ian 01, 2012 8:19 pm

Dupa ce am sunat toti amicii, prietenii cu nume sfant VASILE, mai aveam de sunat pe YO3APG, dar ne avind informatii recente despre evolutia bolii am sunt un prieten spre a ma informa daca as putea suna ... eram tentat sa sun pe numarul lui VASILE YO3APG, era in jurul orei 13 locala, numarul prietenului era ocupat, eram tentat sa-l sun pe Vasile YO3APG, stiind ca este internat am renuntat, apoi s-a umplut casa din motive de SF. Vasilica in casa ... si dupa o ora am deschis calculatorul si am vazut vetea trista, am ramas inmarmurit, mi-a parut rau ca nu am sunat, mi-ar fi raspuns cineva...
DUMNEZEU SA-L IERTE !

yo3hcv
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 01, 2012 2:45 pm
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde yo3hcv » Dum Ian 01, 2012 8:26 pm

Pur si simplu nu-mi gasesc cuvinte potrivite pentru a exprima tristetea din sufletul meu. Vasile a fost omul care m-a indrumat si m-a facut radioamator acum aproape 20 de ani, omul care m-a ajutat si m-a sprijinit pe tot parcursul vietii... si mai ales a facut toate aceste lucruri neconditionat. Niciodata nu a cerut nimic in schimb... Ma mai suna cateodata sa ma intrebe daca nu imi gasesc timp sa mai scriu cate un articol.. si eu de cele mai multe ori o lasam de pe azi pe maiine, prins de viata uneori mizerabila in care traim.

Regret enorm aceasta pierdere, am si acum in fata ochilor nenumaratele materiale publicate de dansul in Tehnium, asa cum il regret nespus si pe dl. Pintilie 3AVE sau multi altii.. am crescut si am invatat tot ceea ce stiu acum de la acea generatie de o valoare inestimabila.

Fie ca Dumnezeu sa te odihneasca in pace dl. Vasile Ciobanita,

YO3HCV, Edi Gora

Avatar utilizator
yo3gh
Mesaje: 714
Membru din: Mie Iul 23, 2014 6:17 am
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde yo3gh » Dum Ian 01, 2012 8:53 pm

A plecat dintre noi un mare sufletist , cel care si-a pus amprenta in federatie facand lucrurile sa se miste. Desi nu imi vine sa cred , pur si simplu ,..... , vreau sa pastrez imaginea lui joviala , vesela , fara nicio urma de rautate sau scandal , bland si iertator cu toti pasionatii , de la orice moment radioamatoricesc unde a fost prezent. D-zeu sa il odihneasca !

YO7HYX
Mesaje: 16
Membru din: Lun Aug 15, 2011 9:22 pm
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde YO7HYX » Dum Ian 01, 2012 9:06 pm

Buna seara,

Colectivul Radioclubului Universitati din Pitesti YOKXJ.

Regreta pierdera celui care a fost ing.CIOBANITA Vasile YO3APG!

Condoleate familiei.


Radioclub Universitatea din Pitesti.
YO7KXJ
Sunt un QRP-ist convins la club am un Yaesu FT897 pe o antena dipol de 44m si alimentare pe cablu de 75 de ohm (traiasca baieti veseli care au montat-o) si in concursri am 7 W putere radiata!!

ER1YAH
Mesaje: 31
Membru din: Lun Sep 12, 2011 1:35 am
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde ER1YAH » Dum Ian 01, 2012 11:59 pm

Faptele apostolilor 24:15

"Şi am în Dumnezeu nădejdea aceasta, pe care o au şi ei înşişi, că va fi o înviere a celor drepţi şi a celor nedrepţi."

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Vasile Ciobanita- YO3APG - nu mai este ..

Mesajde YO9CHO » Lun Ian 02, 2012 4:11 am

Citesc...citesc si nu pot sa cred...
Am deschis astazi 2 Ianuarie 2012 radioamator.ro si aflu ca inima FRR (asa cum o cunosc de ani lungi) a incetat sa bata.
Daca este adevarat ,
Vasile , odihneste-te in pace...
Multumesc pentru toate eforturile tale.


Imagine

Condoleante familiei.


Înapoi la “Evenimente”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori