Alegeri FRR , Martie 2012

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...

yo9ceb
Mesaje: 47
Membru din: Joi Mar 08, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo9ceb » Dum Apr 01, 2012 7:27 pm

In concluzie,NOI CU CINE AM VOTAT!!!. Muritorii de rind.

yo7ilv
Mesaje: 136
Membru din: Dum Oct 17, 2010 12:10 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo7ilv » Dum Apr 01, 2012 7:49 pm

@yo6ex,

Aceasta structura 'civica', de sorginte UNPR-ista, care fiinteaza numai in Bucuresti,este o inventie a unor a unor foste cadre militare (R), care s-au distins prin lupte crancene , pe campurile patriei in bataliile cu recoltele de cucuruz si barabule,multi dintre dansii fiind chiar decorati cu ordinul ""Meritul agricol "" in grad de cavaler, sau cu medalia "Agricultor fruntas!! :lol:
Revenind la lucruri seriose, cine le-a permis neavenitilor astia sa aserveasca FRR, unei organizatii subordonata politic(se vede de la o posta asta), si structurata ca o organizatie para-militara!!? :?:
Auzi la ei!!!,Seful de stat major al Garzii!! Presupun ,ca respectind traditia (si organigrama) bravei armate romane, au in schema si un ofiter cu C.I. Nu-i asa ?
Astept un comunicat oficial al FRR, sa vedem cine a venit cu propunerea asta halucinanta , si cind a fost introdusa pe ordinea de zi, ca eu n-am avut cunostiinta de asa ceva(cel putin din ordinea de zi comunicata)
La cate bazaconii au adoptat pina acum si cite mai au in vedere ,tinind cont de jalnicul statut, sunt surprins ca nu au introdus in organigrama , sau macar ca membru in CA, un post de avocat, ca vor vedea cita nevoie vor avea de serviciile lui!

73 si Garda ....jos..!! :twisted:

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo2dno » Dum Apr 01, 2012 8:03 pm

YO6EX...

Vezi ca ai aflat din gazeta unei jigodii de presa, Cornel Nistorescu, prieten la catarama cu Sorin Rosca-Stanescu si Sorin Ovidiu Vintu, toti oamenii de-ai lui Dan Voiculescu-Felix ! Brava ! Aferim surse de informare ne servesti, din alea cu hidranti si batiste...

Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1044
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde YO6EX » Dum Apr 01, 2012 9:37 pm

yo2dno scrie:YO6EX...

Vezi ca ai aflat din gazeta unei jigodii de presa, Cornel Nistorescu, prieten la catarama cu Sorin Rosca-Stanescu si Sorin Ovidiu Vintu, toti oamenii de-ai lui Dan Voiculescu-Felix ! Brava ! Aferim surse de informare ne servesti, din alea cu hidranti si batiste...


"jigodii de presa" = frumos mai vorbesti.
Brava radioamator.

Cand voi gasi ceva scris in Ev.Z, o sa te anunt.

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo2dno » Dum Apr 01, 2012 10:08 pm

YO6EX...

Da, asa gindesc eu si asa spun. "Jigodie" nu e o vorba de pus beep peste ea. Ce sa-i faci, nu toata lumea una gindeste si alta spune...

Dar sa lasam subiectul, cu scuze pentru ceilalti. Ai aruncat o sopirla, eu am prins-o de coada. Sa lasam loc temei initiale, din start nu era cazul de introdus politica in discutia asta...

yo7ilv
Mesaje: 136
Membru din: Dum Oct 17, 2010 12:10 pm
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo7ilv » Dum Apr 01, 2012 10:53 pm

:idea: :idea:

A aparut primul interviu cu noul presedinte al FRR! Bravo Nini, felicitari! Prompt ca intotdeauna.
Dar ai uitat sa-l intrebi esentialul- cind se face si radioamator, ca vad ca in viitorul apropiat nu are in intentie! Sau macar cind ne va da si noua grade , in noua structura, ca sa stim care pe care ,saluta mai intai! :lol:
Am si eu o intrebare! Imi va fi recunoscut gradul militar (cu ;R; desigur!) in noua structura radio-militarizata? Nu de alta, dar m-am chinuit pt. el si nu la cules porumb! ;)
sa traiti !!!!( 73 ,dupa examenul de la ANCOM,ca acum nu-l intelegeti!)

Avatar utilizator
YO9CHO
Mesaje: 936
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 11:44 am
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde YO9CHO » Lun Apr 02, 2012 9:15 am

Interesant! :idea: :!: :?:

Avem doua federatii cu aceeasi titulatura:
FRR si FRR,
adica
Federatia Romana de Radioamatorism (http://www.hamradio.ro/ ) si
Federatia Romana de Rugby ( http://frr.ro/ )

Succes noilor alesi in Federatia Romana de Radioamatorism!

yo7huz
Mesaje: 9
Membru din: Lun Aug 16, 2010 11:18 am
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo7huz » Lun Apr 02, 2012 1:35 pm

Buna ziua
Personal si in numele colegilor de la YO7KRS felicitam pe cei alesi in noua structura de conducere si le dorim mult succes in gestionarea activitatii radioamatorstice (sportive ...) de club
Cat priveste discutiile de pe forum, care au atata sare si piper, nu pot spune decat ca ma bucur ca unii sunt inepuizabili...in demersul lor critic...Este bine daca avem o opozitie atat de vioaie...
Numai de bine,
73!

yo7huz
Mesaje: 9
Membru din: Lun Aug 16, 2010 11:18 am
Contact:

Re: Alegeri FRR , Martie 2012

Mesajde yo7huz » Lun Apr 02, 2012 1:36 pm

ERATA: a se citi radioamatoristice...HI!


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori