Disponibil ce se vede in foto !

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...

YO8RFS
Mesaje: 125
Membru din: Lun Iun 21, 2010 9:06 am
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde YO8RFS » Mar Mar 05, 2013 6:00 pm

Ehei, in cealalta poza sint doua motate disponibile....... :lol:
Tocmai voiam sa-l sun pe Vasile sa vad daca mai sint disponibile. :D :lol:

YO9IRF
Mesaje: 328
Membru din: Sâm Iul 21, 2012 4:43 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde YO9IRF » Mar Mar 05, 2013 7:35 pm

Da, sectiunea de anunturi are un comic aparte, dar ma gandesc ca in loc sa radem am putea sa le spunem oamenilor astora ca nu asa se pune un anunt. Nu de alta, dar cand ti-e lene si sa descrii ce vinzi (nu mai zic sa pui un pret) nu poti sa te astepti sa iti ia prea multa lume anuntul in serios.

yo5ovm
Mesaje: 44
Membru din: Mar Dec 13, 2011 7:28 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo5ovm » Mie Mar 06, 2013 9:25 am

Aici se vede respectul unora fata de semenii nostrii! Nu intamplator aceste postari revin sistematic in atentie zi de zi,saptamana de saptamana,fara noima,fara a avea ceva de-a face cu activitatea noastra,fara explicatii ce reprezinta,pentru ce pot fi adaptate,etc,doar sa se bage in seama unii,fara ca cineva sa le citeasca sau sa le cumpere.Aceasta este modul unora de a ne respecta comunitatea,punand zi de zi anunturi cu poze care starnesc in cel mai fericit caz, rasul, iar uneori intoarcerea stomacului pe dos.Succesul acestor vanzari se vede prin revenirea multiplicativa a anuntului pe site.Vinovati nu sant ei,ci noi prin pasivitatea atitudinii,prin lipsa de reactie,nu facem altceva decat sa incurajam aceste aspecte.Cum altceva nu pot face decat sa nu citesc aceste anunturi,neavand nici o putere asupra decizionalului acestui site,lucruri care s-au mai spus pe aici,astept interpelarile si injuriile unora.73.yo5 ovm,geo.

yo9gly
Mesaje: 83
Membru din: Joi Feb 10, 2011 9:17 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9gly » Mie Mar 06, 2013 5:37 pm

Prea relativa aducerea "respectului " in discutie .

Fiecare posteaza ce are , cum crede ca e mai bine.

Mai ne distram noi acum daca aveam numai anunturi sobre?

:)

73!

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo2dno » Mie Mar 06, 2013 6:09 pm

Parca totusi putina consideratie fata de cititori, mai ales ca se presupune ca cei mai multi sint cit de cit in tema cu produsele prezentate, n-ar strica. Am mai sustinut chestia asta cind cu testerul de aproape 4000 de euro (hi), aceeasi problema, luarea de prosti a eventualilor cumparatori. Cu ce tupeu vii si pui un anunt de tip "vind ce se vede in poza" ? Nu stii ce vinzi ? Nu esti in stare nici macar sa te informezi despre necunoscuta pe care ai gasit-o pe cine stie unde si vrei s-o vinzi, ca sa poti da un cit de mic detaliu despre ce e vorba ? Cred ca e vorba de bataie de joc, de nesimtire, pina la urma, de desconsiderare a interlocutorului. Data trecuta (cind semnalam treaba cu 3999 e) mi s-a sarit tot mie in cap, acum vad ca exista, totusi si alti utilizatori deranjati (sau macar amuzati) de anunturile nesimtite.

P.S. Macar o vorba de felul "oameni buni, am gasit o chestie ciudata, nu stiu ce e, poate are cineva idee sau trebuinta de ea" tot ar lasa impresia de buna-intentie...

yo9gly
Mesaje: 83
Membru din: Joi Feb 10, 2011 9:17 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9gly » Mie Mar 06, 2013 6:21 pm

Poate ca stie ce vinde, dar nu da o asa mare importanta "audientei"
E o lipsa de respect?
Poate.

E cineva pe aici care nu-l respecta?
Poate.

Eu zic ca doar asa vor fi chit.
Mai ramine de vazut care a dat cu respectul in fasole primul...HI

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo2dno » Mie Mar 06, 2013 8:34 pm

@9gly: Da, poate fi vorba si de anunturi-ghicitoare ! Omul stie ce vinde, dar marfa lui e doar pentru cunoscatori...

"Respect" e prea mult, eu ziceam doar de putina consideratie, adica un respect mai mititel. Cit sa nu fie prea mare deranjul...

yo9gly
Mesaje: 83
Membru din: Joi Feb 10, 2011 9:17 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9gly » Mie Mar 06, 2013 9:23 pm

Consideratie....

Eu zic ca anuntul a fost "Vazut de 405 ori"
Daca-l desconsidera cineva , nu se mai uita la el.
Deci a fost luat in considerare de suficente ori cit sa-si atinga scopul.

Daca cei carora li se adreseaza s-ar fi simtit lezati de nu-l mai deschideau, ca nu e prima oara cind posteaza

Gainile alea au iesit din peisaj domnu' Vasile , va cunosc si va respect, nu intentionam nicidecum sa birfim aici.



73!

Alin

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo2dno » Mie Mar 06, 2013 9:46 pm

@9gly: Eh, daca incepem sa descoasem psihologia userului care da click pe chestii ciudate din pura curiozitate...!

Si eu citesc anunturile scrintite, chiar si pe cele semnate "Ionut" sau "Titi" si cu oferte de montaje tip "catel electronic homemade", asta nu inseamna ca le port un deosebit respect ofertantilor. Dar click-ul se contorizeaza. Eheee, daca am avea optiunea votului apreciativ, cu plus sau minus...


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori