Disponibil ce se vede in foto !

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
YO8RFS
Mesaje: 125
Membru din: Lun Iun 21, 2010 9:06 am
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde YO8RFS » Joi Mar 07, 2013 7:57 pm

.... :lol: Pai tocmai jegul de pe ele e marturia suprema, incontestabila ca sint...originale ! :D :D :lol: Nu mai au nevoie de experizare ! :mrgreen:

yo9gly
Mesaje: 83
Membru din: Joi Feb 10, 2011 9:17 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9gly » Joi Mar 07, 2013 8:26 pm

Ma ingrijorezi....
Dupa ce ca iti fac greata mai le si reiei sa le postezi.


De-a dreptul masochista abordarea ....

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo2dno » Joi Mar 07, 2013 8:58 pm

@9gly: Gresit directionata ingrijorarea ta. Nu te ingrijoreaza murdaria de pe marfurile expuse, nu te intrebi deloc ce il poate determina pe un vinzator sa propuna o marfa cu jeg pe ea (nu vrea s-o vinda, vrea sa o faca de rîs...?), problema nu e de ce nu sterge aparatele cu o cirpa umeda inainte de a le face poze, nici de ce mai toata marfa lui arata ca adunata de prin gunoaie, ci de faptul ca unii considera chestiile astea ca nepotrivite. Nu faptuitorul e blamabil, ci aducatorul al cunostiinta...

yo9gly
Mesaje: 83
Membru din: Joi Feb 10, 2011 9:17 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9gly » Joi Mar 07, 2013 9:13 pm

Nu pot decit sa va asigur de intreaga mea compasiune.

Sa-ti fie greata in fiecare zi si sa nu te poti abtine e groaznic.

Imi aduce aminte de nevasta-mea cind era insarcinata.

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9fmp » Joi Mar 07, 2013 9:19 pm

Florin, si pe mine ma ingrijoreaza atitudinea prietenului nostru mai tanar yo9gly fata de postarea unor anunturi nepotrivite, pe care le considera distractive.
Nu stiu cat de distractiv este sa postezi pe un site care pretinde ca ne reprezinta pe noi radioamatorii, anunturi de genul celora despre care am scris.
Poate ca aceste anormalitati trebuiesc continuate iar noi cei cativa care facem observatie asupra bunului simt trebuie sa tacem.
Adica ni se imputa ca avem abordari masochiste.
Noi vorbim despre lucruri serioase si domnul coleg ne spune despre comportamentul nevestei sale cand era insarcinata.
Nu am vazut insa punctul de vedere, detaliat si justificat al colegului nostru/sper ca are asa ceva fata de cei ce posteaza astfel de ''ciudatenii''care deranjeaza ochiul prin locul si continutul unui mesaj.
Fie el legat de o banala vanzare, un anunt/o fotografie il reprezinta pe cel ce face postarea.
Iar sa iei apararea unui/unor indivizi care posteaza mizerii la o rubrica fie ea de vanzari, nu mi se pare in regula.
Este un vechi proverb romanesc: Spune-mi cu cine te insotesti, ca sa iti spun cine esti...

yo9gly
Mesaje: 83
Membru din: Joi Feb 10, 2011 9:17 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9gly » Joi Mar 07, 2013 9:31 pm

Mariane, doua gaini sunt lucruri serioase la tine?

Naspa.

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo2dno » Joi Mar 07, 2013 9:50 pm

@9fmp: Pe undeva e de inteles, coelgul nostru are, probabil, relatii de amicitie cu subiectul discutiei si nu vrea (sau nu-i e la indemina) sa critice ce criticam noi. De neinteles e de ce se baga intr-o discutie in care e evident ca nu are dreptate si in care nu l-a obligat nimeni sa se bage, presupunind ce spuneam la inceput, o eventuala relatie cu impricinatul. Incercarea de a duce subiectul in derizoriu cu glumite ieftine (nu sint adeptul seriozitatii de tip camasa alba si cravata, dimpotriva, "hi"-ul imi e in singe) e cu atit mai relevanta. N-ai argumente, da-i cu misto-ul neinspirat, ca sa-i faci pe preopinenti sa se retraga. Am mai patit-o, in conditii similare, dar am pielea forumistica tabacita, asa ca nici o suparare sau repliere.

Pe de alta parte, colegul nostru a obtinut exact pe dos de ce a vrut, spuneam ieri ca discutia nu e despre Vasile (Vasile, a discuta in public nu inseamna a birfi, birfa e aia soptita pe dupa colturi), ci despre anunturile nepotrivite, oricare ar fi ele si oricine ar fi ofertantii. 9gly a insistat, asa ca discutia a dus, inevitabil (a fost nevoie de exemplele cu pozele gretoase), spre ce nu voia el sa duca. C-asa-i in tenis...

yo9gly
Mesaje: 83
Membru din: Joi Feb 10, 2011 9:17 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9gly » Joi Mar 07, 2013 9:57 pm

Colegu' n-are relatie de amicitie cu dl Vasile , spre dezamagirea binomului ingretosat.

Iar te razboiesti cu mistere nedeslusite.

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo2dno » Joi Mar 07, 2013 10:05 pm

Am facut o presupunere onesta si de inteles, doar nu era sa presupun ca iti plac murdariile, nesimtirile si lipsa de eleganta pe care o afiseaza unii in anunturi ? Ce sustii, de fapt, ca e normal sa pui anunturi ca cel care da titlul subiectului nostru ? Ca e ok sa pui anunturi fara sa dai un pret de plecare ? Ca iti pica bine cind vezi preturi gen 1550 euro (adica prostul de cumparator se va bucura cind las 50 de euro din pret, cind de fapt pretul vizat de mine e 1500) ? Nimeni nu militeaza pentru cenzura, nimeni nu se apuca sa faca misto de anunturile aparute, asa, de dragul misto-ului, e vorba doar de o bruma de bun-simt. O fi prea mult...?

yo9gly
Mesaje: 83
Membru din: Joi Feb 10, 2011 9:17 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9gly » Joi Mar 07, 2013 10:08 pm

Mai toti fac pe aici presupuneri de zici ca e concurs.

Eu sustin exact ce am spus in primul post al acestui topic.

nothing more, nothing less...


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori