Disponibil ce se vede in foto !

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9fmp » Lun Mar 11, 2013 3:07 pm

Domnia Sa este radioamatorul cu 2 indicative radio, yo9feh-dl.Vasile si cred ca acolo descoperise America...
Portmoneul rosu il poarta si mai jos.
Cred ca sa nu fie deochiat!

yo9feh
Mesaje: 10
Membru din: Joi Mar 07, 2013 7:39 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9feh » Mar Mar 12, 2013 2:43 am

Hello Mister PLOTONER !
Multumesc pt inserarea pozei !
Buna remarca a facut cineva :
La cate facultati absolvite si masterate....tot PLOTONER esti ?
Chiar nimeni nu vede ....VALOAREA ta ?
Trist !
73 Vasile !

Avatar utilizator
yo9fmp
Mesaje: 342
Membru din: Mar Aug 24, 2010 10:43 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9fmp » Mar Mar 12, 2013 7:01 am

@yo9feh...d-le amator cu 2 indicative!
In comentariu era vorba despre vanzari de echipamente acoperite de jeg care va apartin si nu de pregatirea unor subofiteri ai Armatei Romane pe care dvs. ii denigrati -doar asa pt ca va deranjeaza adevarul scris.
Ti-am spus ca subofiterii ca mine au si studii superioare.
Dumneata ce studii ai?
Vad ca nu prea le ai cu lb. romana, cu gramatica ei.
Cred ca ai ramas frustrat ca urmare a instructiei la care te-a supus un plutonier (daca ai absolvit stagiul militar) :lol: :lol: :lol:
Sau poate nu iti place uniforma militara ca urmare a unor amenzi primite de la aceeasi plutonieri pe care nu-i suporti...
Pentru informarea dumitale, afla ca mai exista si oameni care nu confunda cariera militara,respectiv gradul militar cu pregatirea inginereasca sau cu titlurile stiintifice primite.
Poate exista si oameni la care pasiunea numita electronica si telecomunicatii ii determina sa urmeze facultati si studii in domeniu.
Sau invers...
Preocuparile ingineresti sau alte activitati ale unei persoane in domeniul electronicii si telecomunicatiilor au in secundar si pasiunea de radioamator.
Dumneata ai scris ca ai ca pasiune? cresterea gainilor,ratelor,iepurilor si fabricarea catinatei.
Nu vad ce legatura are asta cu radioamatorismul.
Te-as intreba asa ca si curiozitate/este mai important decat pregatirea noastra a celor ce scriem despre tine, Vasile...
La ce iti folosesc domnule cele 2 indicative radio pe care le ai?
Folosesti cumva indicativul radio din America la Bordenii din Vale?
Sau invers...
Folosesti indicativul din Romania in America?

@yo9gly...
D-le Alin Sandulache...
Am cautat si eu date despre pasiunea ta,inclusiv pe facebook
Nu am gasit absolut nimic relevant in foto personale pe http://www.facebook.com/sandulache.alin/photos_stream
Imagine
Ma intrebi despre cariera mea, ce legatura au doctoratele ce le urmez cu cariera militara.
Atunci cand am inceput studiile nu exista pe scena politica ministrul agramat cu numele Igas.
A dat un ordin prin care a radiat toate functiile vacante de ofiteri din Ministerul de Interne,obligand ofiterii incadrati sa munceasca si pt functiile radiate de el.
Asa a ramas.
Oricum, obtinerea titlului/titlurilor de doctor inginer in domeniu inginerie electronica si telecomunicatii,pe langa o licenta de informatician au oportunitati de cariera si in viata civila.
La fel pot fi de folos si Armatei,Politiei sau Jandarmeriei.
Sunt derulate o serie de proiecte care presupun cadre militare pregatite, vezi de ex pe http://www.jandarmeriaromana.ro/ro/Pagini/proiecte.html
La fel, intretinerea,repararea,instalarea si operarea unor sisteme de comunicatii-informatica presupun cadre militare competente.
Acestia pot fi ofiteri,maistri militari sau subofiteri-daca ne referim la domeniul militar.
Cred ca si pe tine te deranjeaza studiile celor ce scriu pe aici pt ca, vad ca esti de partea ursului.
Adica a lui yo9feh.
Eu nu te intreb insa nimic pe tine despre studii sau preocupari.
Sunt suficiente datele si foto postate de tine pe facebook.
Abordandu-ti limbajul as spune:
Naspa, nu?

yo9gly
Mesaje: 83
Membru din: Joi Feb 10, 2011 9:17 pm
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde yo9gly » Mar Mar 12, 2013 12:44 pm

yo9fmp scrie:@yo9gly...
D-le Alin Sandulache...
Am cautat si eu date despre pasiunea ta,inclusiv pe facebook
Nu am gasit absolut nimic relevant in foto personale pe http://www.facebook.com/sandulache.alin/photos_stream
Imagine
Ma intrebi despre cariera mea, ce legatura au doctoratele ce le urmez cu cariera militara.
Atunci cand am inceput studiile nu exista pe scena politica ministrul agramat cu numele Igas.
A dat un ordin prin care a radiat toate functiile vacante de ofiteri din Ministerul de Interne,obligand ofiterii incadrati sa munceasca si pt functiile radiate de el.
Asa a ramas.
Oricum, obtinerea titlului/titlurilor de doctor inginer in domeniu inginerie electronica si telecomunicatii,pe langa o licenta de informatician au oportunitati de cariera si in viata civila.
La fel pot fi de folos si Armatei,Politiei sau Jandarmeriei.
Sunt derulate o serie de proiecte care presupun cadre militare pregatite, vezi de ex pe http://www.jandarmeriaromana.ro/ro/Pagini/proiecte.html
La fel, intretinerea,repararea,instalarea si operarea unor sisteme de comunicatii-informatica presupun cadre militare competente.
Acestia pot fi ofiteri,maistri militari sau subofiteri-daca ne referim la domeniul militar.
Cred ca si pe tine te deranjeaza studiile celor ce scriu pe aici pt ca, vad ca esti de partea ursului.
Adica a lui yo9feh.
Eu nu te intreb insa nimic pe tine despre studii sau preocupari.
Sunt suficiente datele si foto postate de tine pe facebook.
Abordandu-ti limbajul as spune:
Naspa, nu?


Cauti degeaba, ca fiind plutonier, cauti prost.
Ala nu sunt eu.
N-am cont pe facebook
[...]

Pe vremea mai "tinarului coleg" , din armata inginerii ieseau ofiteri.
Plutonierii ne imparteau haine si bocanci.

Ti-am mai zis , nu te erija in ceea ce nu esti.
O diploma nu te va face inginer si nici doctor.

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1007
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Disponibil ce se vede in foto !

Mesajde n2yo » Mar Mar 12, 2013 4:07 pm

Intrucat constat ca s-a epuizat tot ce a fost de spus legat de acest topic, discutia se incheie aici.

73s de Ciprian N2YO


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori