Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
Avatar utilizator
yo9rij
Mesaje: 425
Membru din: Vin Dec 28, 2012 6:36 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde yo9rij » Mar Apr 02, 2013 11:10 am

@YO2DFA
[i]Am predat ceea ce am preluat .... adică nimic![/i] Adica logica spune ca nu ai facut nimic in 4 ani, pentru ca ai predat ceea ce ai preluat!! Cum suna? Corect!?
Eu nu zic ca pregatesc copii!
Eu pregatesc copii!!
In Campionatul National de SSB am reusit sa aduc doi tineri concurenti in conditiile in care de ani de zile nu se mai sinchiseste nimeni sa stimuleze participarea la aceasta categorie.
Din pacate anul acesta avem un numar destul de mic comparativ cu anul 2012, care totusi daca reusim sa strangem bani pentru deplasare o sa mergem la examenul de radioamator si in acest fel voi reusi sa aduc in benzi inca cel putin cativa noi radioamaori. Tineri radioamatori receptori cu varste intre 10-14 ani care intre timp se ocupa cu traducerile unor articole din/in limba romana si engleza (si nu numai) pentru sit-ul A.R.R astfel incat sa avea o promovare a activitatilor de radioamatori asa cum merita.
Este mult, este putin? Nu stiu! Sa lasam realitatea sa vorbeasca! Astept cu interes pe cei 30 de copii (teoretici, Hi!)pe care a declarat YO9XC ca ii pregateste sa fie mai bine pregatiti decat cei care deja sunt implicati in activitatile despre care vorbeam! Hi!
Succes la alegeri!
73!

yo7ilv
Mesaje: 136
Membru din: Dum Oct 17, 2010 12:10 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde yo7ilv » Mar Apr 02, 2013 12:25 pm

@ YO8RAA

yo7ilv scrie:Daca Doamne Fereste o sa va "bintuie" gandul ca fondatorii au facut parte din CA al FRR ... ?
O sa cereti si schimbarea lor pentru a nu mai fi bantuit de fantome?


Nici o grija!
Si tinind cont , ca acum nu mai sunt membrii ai CA al FRR , sa zicem ca i-am<<reevaluat>>
In rest , ramane tot asa ... adica spor la treaba!

73

YO9IOE
Mesaje: 15
Membru din: Lun Ian 30, 2012 2:19 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde YO9IOE » Mar Apr 02, 2013 3:54 pm

Domnilor.Doar o vorba am a va spune.
" Pe o campie
Mare,bogata,
Urma o data
O batalie
Aspra,cumplita,neasemanata,
Incat cadavre nenumarate
Zaceau gramada neingropate.
Corbii indata luara stire;
Lacomi de prada ei navalira,
Si cu grabire
Aici sosira.
Si dupa ce mancara, si dupa ce baura
Mult sange,incepura
C-un glas ingrozitor
Sa cante cina lor.
Barza cea simtitoare
Care pe om iubeste,
Si-preajma-i se nutreste,
Vazandu-i, de departe
Le striga: Cum se poate
Asa nerusinare ?
E locul pentru cina? e ora de placere,
Pe un pamant de doliu, in ziua de durere ?
Mumele isi plang fiii,
Izvorul bogatiei,
Campul e ruinat,
Iar voi va indopati,
Si cantati.
-D-acestea ne iertati-
Raspunse deodata,
Ceata intunecata
Omului cat ii place
Poate fi ruinat,
Dar noi servim in pace
Si mult ne-am ingrasat "

Acei ce de a tarei grea soarta profitara,
Ce de straini in posturi, in ranguri se-naltara
Ce prin tradari, basete, sant astasi mari bogati,
Poate si decorati,
Dupa parerea mea sant corbi nerusinati.
Dar as dori spune-ti domnilor cititori,
( Ca-ci eu vorbesc d-o tara
De tot imaginara )
La noi se afla oare astfel de muritori ?

GRIGORE ALEXANDRESCU
"CONCORDIA 12 MARTIE 1857"

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde yo5ajr » Mie Apr 03, 2013 4:31 pm

In legatura cu participare la AG al FRR cu asentimentul membrilor radiocluburilor de la care am primit mandat de participare vrem ca aceasta adunare sa nu sa transforma intr-o galceava fara rost, fara un rezultat, intrand sub semnul crizei de timp. Din aceasta cauza vrem ca la AG sa fie prezenti acei radioamatori care reprezinta cluburile afiliate FRR si care prezinta problemele colectivelor proprie. Prin urmare prezenta la aceasta AG sa fie constituit strict din cei care au mandat si delegatie si in afara acestora doar cei care au invitatie. Mai dorim ca pentru a informa corect radioamatorii apartinand FRR (si nu numai) lucrarile AG sa fie inregistrate video in intregime ca apoi pe cine interesaeaza sa poata vizualiza si asculta pe site-urile FRR si "Radioamator.ro". Este AG al FRR si nu un "referendum". Oferiti - ne ocazia si incredere da a face ceva pentru FRR care a intrat in colaps.
Cu respect si 73 tuturor. yo5ajr

yo5ajr
Mesaje: 730
Membru din: Mar Iun 22, 2010 6:27 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde yo5ajr » Mie Apr 03, 2013 4:51 pm

In mod normal (din pacate in prezent nu e nimic normal) rugamintea de sus si cel pe care scriu in complectare trebua sa faca Domnul Presedinte sau macar unul din Vicepresedinti carora prin aceasta cale cer sa invita la AG al FRR neaparat si pe acei radioamatori care pe parcurs au dat demisiile din functiile pentru care au primit mandat si incredere din partea radioamatorilor, prezentand fata in fata motivele demisiilor. (nu prin virtualul net) Este imoral sa se treaca sub tacere porblemele care au cauzat demisiile, ele trebue sa fie analizate si trase concluziile adevarate.


yo5fmt
Mesaje: 137
Membru din: Mie Iul 07, 2010 11:18 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde yo5fmt » Dum Apr 07, 2013 1:45 am

Nici fum alb...nici negru! :roll:
Asa trebuia sa facem cu AG ca si cu prelatii pe care-i inchid intr-o incapere de unde ies cand au un rezultat POZITIV! :mrgreen:

yo3hjv
Mesaje: 783
Membru din: Lun Iun 21, 2010 10:12 pm
Contact:

Re: Se apropie Adunarea generala a FRR (6 aprilie)

Mesajde yo3hjv » Dum Apr 07, 2013 12:14 pm

Normal ca au participat! Dar se vor transmite informatii doar in cadru autorizat, restrans si cu semnarea unui angajamant de confidentialitate!
Fumul? Era ceva pe acolo, de la gratarul restaurantului "de dupa"! :P :P :P
Pagina mea: http://yo3hjv.blogspot.com/
Societatea Romana a Radioamatorilor


Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori