,,Restantier,, yo4huj QTH Tulcea

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
YO3HSX
Mesaje: 4
Membru din: Dum Feb 20, 2011 10:09 pm
Contact:

,,Restantier,, yo4huj QTH Tulcea

Mesajde YO3HSX » Vin Dec 02, 2011 7:56 pm

Va salut ,
Intamplarea face sa-mi aduc aminte ca acum 2 luni si ceva am trimis pe ,,incredere,,fara ramburs postal spre TULCEA radioamatorului yo4 huj(adrian) un filtru VHF necesar instalarii unui repetor in localitate.
Am stabilit de comun acord urmatoarele : 1 daca nu functioneaza in banda respectiva sa-l trimita retur ,2 daca functioneaza sa trimita banii.
Am realizat un qso telefonic via gsm si a promis ca trimite filtru retur,dar nimic pana in prezent.
Astept un raspuns din partea lui (la e-mail nu raspunde) cu data cand pune la posta filtru.

Avatar utilizator
YO4BKM
Mesaje: 1063
Membru din: Dum Iun 20, 2010 8:40 pm
Contact:

Re: ,,Restantier,, yo4huj QTH Tulcea

Mesajde YO4BKM » Vin Dec 02, 2011 9:29 pm

Un topic de mare utilitate, plasat 100% in radioamatorism, mai ales prin inovatiile gramaticale. 72!
Antena te ridică, antena te coboară, antena îți dă viață, antena te omoară.
73!

yo2ya
Mesaje: 129
Membru din: Vin Iul 22, 2011 10:34 pm
Contact:

Re: ,,Restantier,, yo4huj QTH Tulcea si utilitate topic

Mesajde yo2ya » Sâm Dec 03, 2011 8:40 am

UTIL!
Mai afla omu despre seriozitatea unora dintre noi!!!Din pacate, padure fara uscaturi nu gasesti.
73 si s-auzim numai de bine!

YO3HSX
Mesaje: 4
Membru din: Dum Feb 20, 2011 10:09 pm
Contact:

Re: ,,Restantier,, yo4huj QTH Tulcea

Mesajde YO3HSX » Sâm Dec 03, 2011 10:20 am

Va salut ,
a punctat bine yo4bkm despre inovatiile gramaticale dar trebuie sa se stie ca nu toti avem liceul terminat .
Cu stima YO3HSX

yo2aqb
Mesaje: 56
Membru din: Joi Dec 09, 2010 11:33 pm
Contact:

Re: ,,Restantier,, yo4huj QTH Tulcea

Mesajde yo2aqb » Sâm Dec 03, 2011 1:58 pm

Si cautat noduri in papura!Nu-i nici un "bai"pentru cateva virgule.Dar sa-ti jignesti un amic
ar fi o pierdere de neiertat.73.Ady.

YO3IJE
Mesaje: 2
Membru din: Dum Iun 20, 2010 11:24 pm
Contact:

Re: ,,Restantier,, yo4huj QTH Tulcea

Mesajde YO3IJE » Vin Apr 12, 2013 4:20 pm

Buna ziua!
Acum ceva timp, stimabilul domn Sofian Adrian (YO4HUJ), a pus in vanzare un frecventmetru cu 8 digiti( spune dansul in anunt). Toate bune si frumoase, il sun la telefon, il intreb de starea aparatului, imi spune ca e perfect functional. Nu comentez pretul, nu negociem nimic, cad de acord sa il cumpar. Dansul solicita plata in avans in contul domniei sale, sub pretext ca dureaza mult sa recupereze banii de la firma de curierat. Fac plata imediat, ii confirm si il rog sa mi-l trimita.
Dupa 2 zile primesc obiectul ambalat frumos, nimic de zis, dar.... nefunctional. Il sun si dansul, destul de amabil imi da cateva indicatii spre a ma ajuta. In van, intrucat aparatul nu merge!!!. Bun zic, poate la transport s-a desprins ceva in interior, sa ma uit.
Si ma uit......... si vad ca de fapt cei 8 digiti sunt de fapt 7 conectati, al optulea e la "misto" pus sa iasa la numar.
Sun din nou.... si... nu mai raspunde....cateva zile, dupa care sun de pe alt telefon si il prind.
Ii explic care e situatia si dansul raspunde ca sa il trimit inapoi.
Corect, zic eu, suntem intre noi "radioamatorii" si aici nu ar trebui sa fie loc de tepe.
Il rog sa-mi retrimita adresa sa pot livra retur coletul.
Mi-a promis acum 3 saptamani ca imi da reply la mail si imi da adresa. Nici gand, am mai incercat si la telefon..... nimic.
Inainte de a il cataloga TEPAR pe stimabilul domn SOFIAN ADRIAN YO4HUJ, mai astept inca sa imi transmita adresa de livrare.
Oricum, voi reveni cu detalii despre tranzactie, nu de alta dar am vazut ca dansul mai pune la vanzare diverse echipamente si.... ar fi pacat sa nu fie informati si eventualii cumparatori cu cine sunt pe cale de a face afaceri.
Cu stima,
YO3IJE

yo9fdx
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Iun 26, 2010 7:38 am
Contact:

Re: ,,Restantier,, yo4huj QTH Tulcea

Mesajde yo9fdx » Sâm Apr 13, 2013 7:59 am

Salut Emilio,
Adresa "stimabilului" YO4HUJ este :
Str. Alba Iulia Nr. 8 Tulcea.

YO3IJE
Mesaje: 2
Membru din: Dum Iun 20, 2010 11:24 pm
Contact:

Re: ,,Restantier,, yo4huj QTH Tulcea

Mesajde YO3IJE » Mar Mai 28, 2013 2:00 pm

Multumesc, draga Florica!
Doar ca, pe langa adresa imi trebuie si acceptul lui de a il trimite, deoarece exista riscul(major) sa nu mai vad nimic inapoi, sau sa il primesc retur, platind si transportul. Ce-l impiedica sa nu il ridice?
In fine, pentru ca a trecut ceva timp de atunci si, bineinteles, nici un raspuns, ma fac nevoit sa il cataloghez pe YO4HUJ Sofian Adrian TEPAR (cu litere mari), avertizand si alti eventuali cumparatori asupra pericolului de a face tranzactii cu acest personaj. Mai ales ca vad ca mai scoate pe la vanzare diverse obiecte.
73' tuturor/ YO3IJE

yo2mnd
Mesaje: 2
Membru din: Mie Iul 03, 2013 12:29 pm
Contact:

Re: ,,Restantier,, yo4huj QTH Tulcea

Mesajde yo2mnd » Joi Iul 04, 2013 2:32 pm

Si eu care credeam ca sunt singurul PACALA...
Daca as fi gasit informatiile astea mai devreme...

Pe mine m-a tepuit de 440lei cu o sursa "CA NOUA" de 50A care a 'puscat' la 25-30A.
Aceleasi minciuni la telefon, iar mai apoi NU mai raspunde decat daca-l sun de pe alt numar.

Sa-i dea Dumnezeu tot ce i-am urat eu !!!

Adresa teparului:
SOFIAN ADRIAN
str. PODGORIILOR nr. 55
Jud.TULCEA, oras TULCEA

yo5ovm
Mesaje: 44
Membru din: Mar Dec 13, 2011 7:28 pm
Contact:

Re: ,,Restantier,, yo4huj QTH Tulcea

Mesajde yo5ovm » Vin Iul 05, 2013 5:16 pm

ATENTIE !

yo4huj,si-a ridicat antena in cautare de fraieri !
Asadar,fiti cu bagare de seama la acest individ.
Deschideti ochii,sa nu deschideti punga in van.
73,tuturor.
yo5 ovm,geo


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori