Tepar "Remmy"

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
YO8RFS
Mesaje: 125
Membru din: Lun Iun 21, 2010 9:06 am
Contact:

Re: Tepar "Remmy"

Mesajde YO8RFS » Mie Sep 18, 2013 10:21 am

Trebuie sa recunosc ca are tupeu tipul ! ! :evil:
Probabil ca deja foarte multi stau la coada sa cumpere "super bunatatile" antice. :D
O statie moderna Icom 7000 sau Pro III are mare nevoie de "super" aparatul de masura a teparului Remmy ! :P :mrgreen: :lol:
Dati navala fratilor....ca nu o sa mai vedeti degraba asa ceva !!!!! :mrgreen:

YO4SJO
Mesaje: 8
Membru din: Dum Sep 15, 2013 8:50 am
Contact:

Re: Tepar "Remmy"

Mesajde YO4SJO » Dum Sep 29, 2013 8:46 pm

In proportie de 95% sunt sigur ca "prietenul Remmy" s-a transformat in "Bobby"! :twisted:

yo3ilh
Mesaje: 22
Membru din: Lun Dec 20, 2010 9:40 pm
Contact:

Re: Tepar "Remmy"

Mesajde yo3ilh » Lun Sep 30, 2013 12:09 am

Aş îndrăzni şi eu să fac o presupunere, deşi nu sunt sigur... Acest individ Remmy, alias Bobby s-ar putea să fie tot vechiul nostru prieten Andrei Brucker YO7GGU, deoarece pozele din anunţurile lui seamănă remarcabil de mult cu cele ale lui Andrei Brucker (rezoluţie mică, neclare, iluminate foarte asemănător). Unde mai pui că unele dintre chestiile vândute de el sunt aceleaşi cu ceea ce vindea şi Andrei Brucker mai demult (finalul cu BLX14 de la R1300 + diverse piese - vechituri din aparatură militară sovietică). Dacă nu e el, o coincidenţă e posibilă şi cer scuze aniticipat celor jigniţi că încurc ţeparii între ei :))

Fiţi, deci, atenţi la Bobby / Remmy / Andrei Brucker YO7GGU. Nu cumpăraţi de la ei...

yo3ija
Mesaje: 11
Membru din: Dum Iun 20, 2010 10:06 am
Contact:

Re: Tepar "Remmy"

Mesajde yo3ija » Lun Sep 30, 2013 12:24 am

Ma gandesc daca intereseaza pe cineva prostiile "impecabile" pe care d-nul Remmy (Bobby sau oricum altfel si-ar spune). In cazul in care nu cred ca e cineva interesat, nu s-ar putea opri aceste anunturi? Mi se pare o aiureala sa citesc aproape o pagina de prostii inutile prost fotografiate si la preturi pe care nici nu le comentez, cand aceste anunturi ar putea fi ori sterse (desi stergerea lor inseamna un timp pierdut al unui moderator) ori oprita aparitia lor (blocat IP-ul sau ceva asemanator) - ma intreb si eu.

YO8RNI
Mesaje: 145
Membru din: Sâm Noi 06, 2010 7:23 am
Contact:

Re: Tepar "Remmy"

Mesajde YO8RNI » Mar Oct 08, 2013 7:42 am

Iaca si lucruri bune....
Am luat de la acest personaj cu personalitate multipla-Remmy, Radiol, Ric, Bobby etc niste casti pentru un EKD 300, in anunut scria ca erau noi, culmea e ca asa au si fost, cam piperate ca pret insa tinind cont ca nu gasesti pe toate drumurile asa ceva si mai au si un conector specific, am zis sa incerc.Ei, dupa ce i-am dat un mail sa mi le trimita, mail la care mi-a si raspuns-"luni le pun sigur", am sesizat aceleasi casti scoase din nou la vinzare cu vreo 40% mai mult....Cred ca nu a avut succes ca m-a sunat luni sa ma intrebe daca sigur le iau si le-a pus la posta la pretul initial si cu un pret corect pt transport.Per ansamblu, multumit.
Bob

YO8RFS
Mesaje: 125
Membru din: Lun Iun 21, 2010 9:06 am
Contact:

Re: Tepar "Remmy"

Mesajde YO8RFS » Mar Oct 08, 2013 11:28 am

@yo8rni
NOROCOSULE! :D
Eu zic sa nu incerci si a doua oara!!! :mrgreen:

YO4SJO
Mesaje: 8
Membru din: Dum Sep 15, 2013 8:50 am
Contact:

Re: Tepar "Remmy"

Mesajde YO4SJO » Mie Noi 06, 2013 9:10 pm

Si la mine produsele au fost bune calitativ, doar ca nu a pus tot ce am convenit! Nu ma faceau pe mine cei cam 15 lei cu care mi-a dat teapa, dar modul in care a facut-o m-a enervat la culme!
Acum se numeste "Pieseradio"!!!! :lol:

yo5ovm
Mesaje: 44
Membru din: Mar Dec 13, 2011 7:28 pm
Contact:

Re: Tepar "Remmy"

Mesajde yo5ovm » Joi Noi 07, 2013 7:47 am

Frati intru suferinta ale hobiului,problema are o singura rezolvare,ignorati toti cei ce nu pot fi identificati,ei,teparii,nu au nici o vina,chiar tot respectul pentru ei,traiesc bine si nu muncesc deloc,atat timp cat gasesc victime,viata lor este un huzur! De faptul ca sant tolerati pe site nu mai spun,si s-au inmultit ca ciupercile dupa ploaie,in special cei ce au acces la aparatura dezafectata militara de unde fura cu nerusinare in loc sa o predea acolo unde trebuie,s-a discutat cu alta ocazie problema,musuri yok ( nu ) ca urmare,dupa umila mea parere, sant incurajati,de doua ori chiar,o data ca gasesc clienti,a doua oara ca sant lasati pe site.In rest,73 si comandati cat mai multi,trebuie sa traiasca si ei.


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori