Un nou tepar.... YO5PNF

Vanzatori/cumparatori care au dat ţepe, comentarii apreciative sau critice la tranzactiile efectuate, avertismente pentru potenetiale ţepe...
yo5ovm
Mesaje: 44
Membru din: Mar Dec 13, 2011 7:28 pm
Contact:

Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde yo5ovm » Mie Apr 23, 2014 8:11 pm

Stimati colegi in ale suferintei radioamatorismului,din intamplare am primit pe Facebook aceste randuri,care sincer nu-mi fac cinste ca operator din districtul 5.Dar cum padure fara uscaturi nu este...........
Este vorba de o tranzactie intre yo5pnf si acest coleg,care se pare ca nu a fost tocmai ok.
Din informatiile pe care le detin se pare ca nu este singular cazul in ceea ce priveste vanzatorul.
In acest sens,pentru a eradica acest fenomen rog pe cei ce au avut deaface cu persoana invederata sa ia cuvantul.
73 si sa ne respectam ca am ramas foarte putini !

Se poate citii de pe saitul: Rarioamatorii yo


Irinel Răducanu
Yesterday at 7:38pm

Blue line - irbmobil
Irinel Răducanu's photo.inel Răducanu
Yesterday at 7:38pm

Blue line - irbmobil
Irinel Răducanu's photo.
Irinel Răducanu's photo.
Like ·

Irinel Răducanu's photo.
Like ·

5 people like this.
Irinel Răducanu :Din tot ce vedeti decat Wouxunul nu este 100% functional. Achizitionat de pe radioamator.ro cu descrierea "nou la tipla" de aici http://radioamator.ro/mp/read.php?m=62298&a=1

Anunt de mica publicitate V-62298 TWIN BAND MOBIL RADIO
radioamator.ro

Radioamator.ro - un site al radioamatorilor romani de pretutindeni

23 hours ago · Like

Liviu Robert: Sa inteleg ca era defect?

23 hours ago · Like

Irinel Răducanu:Din tot ce vedeti decat Wouxunul nu este 100% functional. Achizitionat de pe radioamator.ro cu descrierea "nou la tipla" de aici http://radioamator.ro/mp/read.php?m=62298&a=1

Anunt de mica publicitate V-62298 TWIN BAND MOBIL RADIO
radioamator.ro

Radioamator.ro - un site al radioamatorilor romani de pretutindeni
21 hours ago · Like

Liviu Robert :Sa inteleg ca era defect?
21 hours ago · Like
Irinel Răducanu : In 70cm emite cu o sutime de W, dar nu stiu exact valoarea pt ca nu am gasit pwr-metru sa masoare asa putin.

21 hours ago · Like

Liviu Robert: Returneaza-l ! Si scrie un articol despre acest fapt...

20 hours ago · Like

Irinel Răducanu: De sambata, 19 apr, nu raspunde la telefon, sms sau mail. Am confirmare de primire.

La telefon, inainte de achizitie, mi-a spus ca provine de la Lccom dar nu am primit in colet acte doveditoare, chiar daca l-am rugat inainte in acest sens.

20 hours ago · Like

Liviu Robert : Vezi ca pe rubrica radioamator.ro, exista pe forum o sectiune despre tranzactiile efectuate de radioamatori.Acolo poti scrie ce ai patit si sa-i faci,,reclama''...Pacat ca exista asemenea oameni...

20 hours ago · Like

Irinel Răducanu : Mai astept putin, poate e plecat in statiune la bai, poate are telefonul defect... sper si eu..

20 hours ago · Like

YO5PQQ
Mesaje: 299
Membru din: Sâm Mai 30, 2020 2:07 pm
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde YO5PQQ » Mie Apr 23, 2014 8:29 pm

pe YO5PNF sigur îl găseşte în 3.705 seară de seară.
iar de la băi vine repede, că Boghiş-ul e aproape.
LE. chiar acum e în QSO pe 3.705 deci nu e la băi.

YO5PEZ
Mesaje: 12
Membru din: Dum Ian 01, 2012 10:32 pm
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde YO5PEZ » Vin Apr 25, 2014 10:58 pm

Mai nou venit între radioamatori, YO5PNF, Barna vine cu obiceiuri ce nu fac nimănui cinste. Uite așa mai pierd un viitor prieten.

YO6POK
Mesaje: 13
Membru din: Mie Iun 27, 2012 10:23 am
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde YO6POK » Dum Apr 27, 2014 8:02 am

Buna dimineata,
Stati linistiti dragi colegi radioamatori ca mai sunt patiti cu YO5PNF,de exemplu
subsemnatul (YO6POK) cu TK-880 UHF.
Dar voi reveni cu detalii poate vom reusi sa alegem graul din neghina,hi!
Toate cele bune cu 73 & 88!

Avatar utilizator
YO9IRB
Mesaje: 3
Membru din: Mie Dec 08, 2010 11:38 am
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde YO9IRB » Mar Mai 06, 2014 10:35 am

Buna ziua,
Confirm cele scrise mai sus de yo5ovm legat de anuntul:
Imagine
Aceasta este corespondenta telefonica:
Imagine Imagine
S-a tinut de cuvant si mi-a trimis cablul, dar atat, la restul corespondentei nu a reactionat, la telefon sau mail nu a raspuns.
Imagine
Filmul la care a avut acces decat dansul, pt ca nu l-am facut public pana acum:
https://www.youtube.com/watch?v=2KZPJLh_uoA
Intre timp am reparat statia, acum este in parametrii ok. 100 lei cheltuiti suplimentar si o "bucurie" oferita de sarbatorile Pascale...

Bafta tuturor!
73
ex YO9-429/PH

yo5ovm
Mesaje: 44
Membru din: Mar Dec 13, 2011 7:28 pm
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde yo5ovm » Mar Mai 06, 2014 2:53 pm

Salut yo9irb,
sincer i-mi pare rau ca in marele district 5 se mai gasesc si uscaturi,e bine de stiut pentru comunitatea radio.
I-mi cer scuze ca ,fara acordul tau am copiat de pe facebook o corespondenta de la Dan,cu tine care mi-a fost si mie postata din care reiesea ca acesta este un nemernic.
Asa cum am spus,nu este la prima facatura,au mai fost oameni intepati de respectivul,yo5pnf,Barna,am fost chiar sunat si intrebat daca-l cunosc,din fericire nu,astfel ca nu am putut da relatii despre activitatea lui de TEPAR !
Confirmarea a venit destul de prompt din districtul 6,yo6pok,cu o alta tepuire a celui impricinat si multumesc pe aceasta cale,am asteptat sa postezi confirmarea ta cu privire la cele intamplate,sa nu fiu nevoit sa rettractez cele scrise.
Este bine de stiut sa-l evitam pentru a nu cadea in plasa lui,timpul,nervii si mai ales banii nostrii nu merita,cel mai bine sa-l excludem in tranzactiile noastre
73,si multumesc pt.postre si confirmare.
Succes acolo

geo,yo5ovm

Avatar utilizator
yo6rk
Site Admin
Mesaje: 363
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:42 pm
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde yo6rk » Mar Mai 06, 2014 5:00 pm

Padure fara uscaturi... nicaieri nu exista!
73's de Marius - yo6rk
ex. yo8rku

Avatar utilizator
YO2MBA
Mesaje: 25
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 3:13 am
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde YO2MBA » Mar Mai 06, 2014 7:45 pm

Doar o mică precizare, puţin în afara subiectului dar bine de ştiut:

  • Termenul de garanţie curge de la data vânzării. Nu este influenţat de data fabricaţiei.
  • Termenul de valabilitate este cel care curge de la data fabricaţiei, cu menţiunea că mai poate fi condiţionată şi de respectarea condiţiilor de păstrare.
În general produsele industriale cu durata lungă de utilizare beneficiază doar de termen de garanţie. Sunt rare cele care au ŞI termen de valabilitate, alături de cel de garanţie.

Este bine de cunoscut încă un aspect: aparatele au declarate (ar trebui să apară pe certificatul de garanţie) o durată medie de utilizare, de câteva ori mai lungă decât perioada de garanţie. În timpul acestei perioade medii de utilizare producătorul este obligat să asigure suport utilizatorului aparatului, respectiv să vă asigure (contra cost) reparaţii, piese de schimb şi consumabile (dacă este cazul). Dacă după expirarea termenului de garanţie, dar în cadrul duratei medii de utilizare aparatul se defectează din cauza unor vicii ascunse, remedierea se realizează gratuit.

YO3ITI
Mesaje: 406
Membru din: Vin Dec 11, 2020 9:09 pm
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde YO3ITI » Mar Mai 06, 2014 10:02 pm

...
Ultima oară modificat Mar Mai 06, 2014 11:59 pm de către Anonymous, modificat 1 dată în total.
====================
73 de YO3ITI

yo2dno
Mesaje: 338
Membru din: Lun Iun 21, 2010 11:59 pm
Contact:

Re: Un nou tepar.... YO5PNF

Mesajde yo2dno » Mar Mai 06, 2014 11:31 pm

@yo9irb: Dar de meritat, a meritat tranzactia ? 650 lei pentru o chinezarie second-hand nu e prea mult ? Cit era una noua, admitind ca scula is merita banii ? Dar originala, aia dupa care s-a copiat chinezeasca ?


Înapoi la “Mica publicitate - comentarii referitoare la tranzactii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori