CN UUS

Rezultate, regulamente, tehnici de operare...
yo5ohb
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 8:45 am
Contact:

Re: CN UUS

Mesajde yo5ohb » Mie Sep 06, 2023 11:23 am

Scuze daca v-am jignit dar sunt si eu interesat la categoria A , si am vrut sa ma lamuresc e statie individuala colectiva? Nu trbuie sa-mi trimiteti mie autorizatia nu sunt eu arbitru , doar un simplu participant. Scuze incaodata pentru deranj 73 & toate bune!

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: CN UUS

Mesajde yo8cln » Joi Sep 07, 2023 8:59 am

Nu e nici jignire si nici deranj ! Daca ati fi urmarit ati fi vazut ca indicativele speciale
nu sint pe lista ANCOM ! Dar pt. liniste poporului am trecut categoria multi , desi regulamentul
nu prevede nicaieri ca un indicativ special nu poate fi operat de o singura persoana !
Indicativul de club este yo8krr nu yr8d ! Pt. a cistiga un CN e nevoie de multa straduinta si
implicare ! Multa sanatate 73 !

yo8cln
Mesaje: 960
Membru din: Sâm Iun 19, 2010 9:32 am
Contact:

Re: CN UUS

Mesajde yo8cln » Lun Noi 13, 2023 8:21 am

Am ramas dator cu un raspuns . (mai uit si eu ) .Pt ca indicativul yr8d a fost folosit si cu alte
ocazii atasez aici o copie dupa autorizatia pt acest indicativ. Totusi nu mi-ati raspuns la
intrebarea unde se specifica in regulament ca un indicativ special nu poate fi folosit de un singur operator ? 73 !
Fişiere ataşate
aut yr8d.jpg

YO2LEA
Mesaje: 33
Membru din: Sâm Mar 01, 2014 10:49 pm
Contact:

Re: CN UUS

Mesajde YO2LEA » Lun Noi 13, 2023 11:18 am

Salutare,
Ai dreptate Ghita, nu scrie niciunde ca nu poti folosi indicativul la Single Op. e problema ta la ce categorie vrei sa participi. Dar ce sa faci sunt tot felul de carcotasi care in loc sa isi perfectioneze sculele, antenele, preamplificatoarele, se leaga de chestii marunte. Eu sunt linistit din punctul asta de vedere, nu mai particip in concursuri interne, doar in cele internationale.
Numai bine!
73 Nelu


Înapoi la “Concursuri de radioamatori”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori