yodx 2024

Rezultate, regulamente, tehnici de operare...
yo8rxp
Mesaje: 159
Membru din: Joi Aug 08, 2019 9:38 am
Contact:

yodx 2024

Mesajde yo8rxp » Vin Ian 12, 2024 10:44 pm

Salut tare !
Poate este un pic cam devreme insa timpul este dusmanul nostru de prim rang !
In aceasta vara voi avea treaba multa la noul meu shack de aceea incep devreme acest subiect :
<li>Rog federatia sa imi dea mana libera in actiunele mele viitoare cate vreme nu voi impieta imaginea de ansamblu !
<li>Rog ca macar unul din campionii 2023 sa-mi trimita un text in limba romana despre YODX , text care va fi convertit via A.I. in video limba engleza, bineinteles cu acordul scris (voi reveni cu termeni legali despre acord, nimic de speriat ci ca sa nu ma trezesc eu cu procese pe rol din cauza asta)
<li>Rog ca macar unul din Young / Novice sa faca acelasi lucru, in aceasi termeni.
- Acest text va fi folosit intr-un videoclip ajutat de A.I. pentru a creste imaginea de ansamblu YO, posibil pentru a creste participarea YO in acest concurs.
Imi asum orice critica, accept orice este constructiv dar cu argumente solide, nu sunt membru FRR dupa cum multi stiti dar imi place sa dau o mana de ajutor acolo unde trebuie chiar daca la prima impresie par naiv.
Prin urmare, am nevoie de ajutorul YO pentru a promova YO, restul sunt cuvinte de prisos.
Va rog reply pe adresa de email gabriel@yo8rxp.com
73 si cele bune !

yo7cw
Mesaje: 3
Membru din: Dum Mai 28, 2017 4:55 pm
Contact:

Re: yodx 2024

Mesajde yo7cw » Lun Ian 15, 2024 5:00 pm

Salut Gabriel
Atâta timp cât acest lucru înseamnă promovarea YO nu cred că este vreo problemă de a avea mână liberă. Realizarea site-ului YODX a fost bine venită și apreciată, motiv pentru care nu pot decât să-ți mulțumesc încă o dată și să-ți doresc succes pe mai departe. Succes și cu noul shack.

73 de Miki, YO7CW

YO3ITI
Mesaje: 406
Membru din: Vin Dec 11, 2020 9:09 pm
Contact:

Re: yodx 2024

Mesajde YO3ITI » Lun Ian 15, 2024 5:48 pm

yo8rxp scrie:Salut tare !

<li>Rog ca macar unul din campionii 2023 sa-mi trimita un text in limba romana despre YODX , text care va fi convertit via A.I. in video limba engleza, bineinteles cu acordul scris (voi reveni cu termeni legali despre acord, nimic de speriat ci ca sa nu ma trezesc eu cu procese pe rol din cauza asta)


Salut, Gabi.
Și "La Mulți Ani !".

Nu cred că vei primi vreodată, în vecii vecilor amin, un acord în scris din partea FRR.
Sper să mă înșel, dar cred că acolo nu există nici urechi deschise, nici inimi care bat pentru asta.

Dacă tot te-ai înhămat la această sarcină nobilă și ingrată în același timp, ar fi o idee bună să discuți cu cineva care te poate sfătui în privința aspectelor legale. Cred că avem aici colegi și prieteni radioamatori care ar putea să-ți dea un sfat. În general, cred (și nu cred că greșesc), e mult mai simplu dacă promovezi concursul în numele tău, fără să implici cumva FRR (scriptic sau verbal). Așa nu vei putea fi "agățat" cu nimic. E trist că trebuie să te gândești la aceste aspecte, dar cantitatea de tembelism e atât de mare în ziua de azi încât e bine să fii acoperit.

În final, felicitări pentru tot ce faci. Nu numai că este un demers de un altruism ieșit din comun, dar profesionalismul rezultatelor e dincolo de orice dubiu. Personal consider în continuare că FRR și mulți dintre radioamatorii din YO "afiliați" FRR nu merită aceste eforturi. Generozitatea ta nu va scăpa nepedepsită, dar tu știi mai bine. :D

Succesuri.

73 de YO3ITI
====================
73 de YO3ITI

yo8rxp
Mesaje: 159
Membru din: Joi Aug 08, 2019 9:38 am
Contact:

Re: yodx 2024

Mesajde yo8rxp » Lun Ian 15, 2024 9:08 pm

Salut si La Multi Ani !
Pentru editia 2024 , eu personal voi dona un Teensy 4.1 + Audio board + display touch Nextion 5 inch capacitiv + factura si garantie celui mai tanar operator de la categoria YN din Romania. Nu va fi nevoie poza buletin ci doar parole d'honneur si promisiunea scrisa ca daca nu este pasionat de asa ceva , sa-l doneze pro bono mai departe cui crede de cuviinta !

73 si cele bune !


Înapoi la “Concursuri de radioamatori”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori