Oare e normal ??

Aflati ce schimbari s-au operat la radioamator.ro. Comentariile si sugestiile dumneavoastra sunt binevenite.
yo2ua
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iun 29, 2010 12:57 pm
Contact:

Oare e normal ??

Mesajde yo2ua » Sâm Sep 11, 2010 7:03 pm

Dupa o placuta legatura cu un distins radioamator ma uit destul de atent la imaginea de pe site si ma mir. Oare ce legatura poate sa aiba un indicativ autorizat de ANCOM cu ...marirea penisului????
Poate ca a-ti vazut si dumneavoastra si daca nu ar fii bine totusi din respect sa se inlature reclame de acest gen.Nu sint de moda veche si nici trecut de 40 de primaveri....deci gust glumele fine.Dar aceste reclame nu prea isi au rostul.
Voi ce parere aveti?????
http://img829.imageshack.us/img829/7990/97446189.png

YO8DHD
Mesaje: 271
Membru din: Mie Iun 30, 2010 9:40 pm
Contact:

Re: Oare e normal ??

Mesajde YO8DHD » Sâm Sep 11, 2010 8:40 pm

<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-8839140430005838";
//234x60, created 1/5/08
google_ad_slot = "0259224536";
google_ad_width = 234;
google_ad_height = 60;
google_color_border = "dddddd";
google_color_bg = "dddddd";
//--></script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>

Asta e scriptul la pagina despre care vorbeai si reclama respectiva. Ea se refera strict la reclama google.ro. De aceea apar tot felul de reclame care intra automat. Daca vrei sa vezi ce si cum e in script te duci pe view/source si iti afiseaza imediat codul sursa al paginii si vezi imediat "vinovatul".
P.S. Persoana din poza de la radioclubul respectiv este YO8FR si este mort de aproape 2 ani... no comment dar totusi ai putea sa te mai documentezi.

yo2ua
Mesaje: 18
Membru din: Mar Iun 29, 2010 12:57 pm
Contact:

Re: Oare e normal ??

Mesajde yo2ua » Sâm Sep 11, 2010 9:36 pm

Cam acid comentariul de mai sus. Daca vrei sa povestestim despre HTML, PHP sau JavaScript cu mare placere....ma descurc . Totusi am lucrat astazi cu Tic din Botosani cu acest indicativ Yo8KGL.
Dar ca sa iti dau mai multe detalii si sa vezi ca sint informat Radioclubul CSM Botosani se numeste YO8KGL.Astfel ca a putut lucra cu indicativul clubului.
Deci oare este si mai urit cind un indicativ SK apare cu reclamele acelea ieftine alaturi?





Dumnezeu sa il odihneasca pe cel care a fost Dl. PROTOPOPESCU ION

Avatar utilizator
yo6own
Mesaje: 21
Membru din: Mar Iun 22, 2010 1:56 pm
Contact:

Re: Oare e normal ??

Mesajde yo6own » Lun Sep 13, 2010 10:10 am

Eu folosesc Firefox cu plugin-ul Adblock Plus. Nu se mai vede nicio reclama, din diverse surse. Se updateaza periodic cu ultimele surse de reclame, rar scapa cate ceva. pot sa navighez in liniste fara sa mai vad altceva decat continut. Eu il recomand.

Avatar utilizator
YO6EX
Mesaje: 1045
Membru din: Lun Iun 28, 2010 11:40 am
Contact:

Re: Oare e normal ??

Mesajde YO6EX » Lun Sep 13, 2010 1:24 pm

Dragă YO2MJM,
reclamele de pe sait apar aleatoriu, la alegerea celor de la google sau de la neogen, nu la dorinţa proprietarului de sait.
Un sait de mărimea acestuia costă ceva bani. Atunci dacă vin cîţi-va mărunţei din reclame, sunt bine-veniţi...
Am un blog culinar... lîngă o reţetă de friptură apetisantă apare o reclamă cu "slăbiţi repede"... de la google...
73
YO6EX

Avatar utilizator
n2yo
Site Admin
Mesaje: 1011
Membru din: Joi Iun 10, 2010 12:17 am
Contact:

Re: Oare e normal ??

Mesajde n2yo » Mar Sep 14, 2010 6:49 am

Multumesc pentru atentionare si imi cer scuze. De mare folos mi-ar fi in, caz ca asemenea reclame mai apar, sa mi se furnizeze si pagina web unde este directionat clicul pentru aputea sa blochez asemenea ad-uri si sa atrag atentie celor de la Google/Adsense pentru continutul unor reclame.

73s de Ciprian N2YO


Înapoi la “Noutati, critici si sugestii (despre radioamator.ro)”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori