Apel catre delegatii la AG a FRR din aprilie

Activitati de club, adunari generale, diplome, indicative speciale...
YO4PX
Mesaje: 515
Membru din: Vin Feb 25, 2011 11:26 am
Contact:

Apel catre delegatii la AG a FRR din aprilie

Mesajde YO4PX » Mar Mar 15, 2011 1:00 am

Există întotdeauna o inerţie şi o rezistenţă la schimbare. Status quo-ul este mult mai "convenabil", pentru că te-ai obişnuit cu el şi nu eşti nevoit să te adaptezi la condiţii noi. În radioamatorismul YO acest status quo durează de vreo 21 de ani şi este momentul să fie depăşit, pentru că în loc să fie un motor al radioamatorismului, FRR a devenit o frână.
Indiferenţa noastră face jocul celor care doresc să nu se schimbe nimic, sau să se schimbe, dar nu în punctele esenţiale.
Nu s-au împlinit nici 24 de ore de la lansarea apelului. Cred că nu atât numărul semnatarilor este important cât faptul că ei - mulţi, puţini - au avut în sfârşit ocazia de a-şi exprima o opinie într-un cadru organizat şi democratic şi prin semnătura lor au cerut reforme. Discuţiile pe forumuri sunt interesante, dar după cum s-a văzut, ele sunt total ignorate de oficialii FRR, de aceea le putem considera sterile. Rămâne de văzut în ce măsură delegaţii la AG şi conducerea FRR vor avea disponibilitatea de a ţine seama de cererile cuprinse in apel.
YO4PX

Înapoi la “Cluburi si asociatii”

Cine este conectat

Utilizatori care navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori